Gminne obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 2512 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyły się uroczystości związane ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na akademii pojawili się liczni przedstawiciele władz gminnych, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy naszej gminy.

Zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie, następnie wystąpiły sekcje artystyczne GOK.

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 5Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrała wójt gminy Główczyce, Pani Teresa Florkowska, która przypomniała okoliczności wydarzeń z 1918 roku, których rocznicę świętujemy. Mówiła o potrzebie celebrowania pamięci wydarzeń, które dały Polsce niepodległość. Następnie w barwnym programie artystycznym zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkoły w Żelkowie, którzy zobrazowali drogę naszego kraju od rozbiorów, poprzez powstania i walkę o niepodległość, aż po odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Następnie na scenie pojawiły się grupy artystyczne GOK: sekcja wokalna, grupa taneczna Black Dance z Rzuszcz oraz grupa breakdance Haribo Crew Główczyce z  krótkim programem artystycznym. Licznie przybyłym widzom szczególnie przypadł do gustu występ licznej grupy tanecznej z Rzuszcz oraz akrobatyczne popisy młodych tancerzy breakdance

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 3Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 7Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 9

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 15Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 26Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 28

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 31Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 32Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 51