Pierwsza w Słupsku PechaKucha Night ?

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 1Za nami pierwsze w Słupsku spotkanie z prezentacjami PechaKucha Night ?. Spotkanie to odbyło się 5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku z inicjatywy Danuty Sroki, Pawła Żmudy oraz Aleksandra Wachelki. Podczas PechaKucha Night ? Słupsk vol. 1 byliśmy świadkami dziesięciu prezentacji.

Prezentacja Pecha Kucha (czyt. Peczakcza) to format prezentacji wymyślony przez Marka Dythama oraz Astrid Klein, dwójkę architektów z Tokio. Prezentacja polega na zaprezentowaniu dwudziestu slajdów z których każdy wyświetlany jest przez dwadzieścia sekund, zatem cała prezentacja trwa więc sześć minut czterdzieści sekund. Jak przekonali się nasi mówcy to czasami za długo, a czasem za krótko by opowiedzieć o swojej pasji czy zainteresowaniach.

Całość otworzył występ led-show w wykonaniu grupy Łatwopalni z Główczyc. Grupa zaprezentowała ciekawe układy ubrana w białe maski i czarne peleryny. Obracając kulami i kijami pokrytymi farbą fluorescencyjną dzięki światłu UV zaprezentowali ciekawy pokaz nagrodzony gromkimi brawami. Jako druga odbyła się prezentacja o zasadach tworzenia PechaKucha, podczas której inicjator spotkania PechaKucha w Słupsku opowiedział o tym jak stworzyć dobrą i interesującą dla publiczności projekcję.

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 3Na spotkaniu zostały również zaprezentowane zmagania grupy pasjonatów o przywrócenie narciarskiej górki dla osób jeżdżących na rowerach oraz dla narciarzy, temat ten przedstawił Marek Ławniczak. Na kolejnej prezentacji Ewa Waluk dokonała autopromocji swoich dwóch książek oraz zapowiedziała pojawienie się trzeciej pt ?Plan?.
Mieliśmy także dwie prezentacje dotyczące fotografii, swoje ?Zdjęcia z podróży? zaprezentowała Kaja Piwowarska oraz młodzi fotografowie z ?Drzewniaka? skupieni wokół Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej którzy zaprezentowali prowadzone w jej ramach akcje. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa związana z uwiecznianiem zawartości kieszeni przypadkowych Słupszczan.

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 23Dzięki prezentacji Joanny Jagody i Tomka Gursztyna mogliśmy dowiedzieć co to jest geocaching, czyli zabawa terenowa, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek ukrytych przez innych uczestników zabawy. Nie tylko dla fanów kolejnictwa była prezentacja Izba Historii Kolei w Słupsku która to powstała z inicjatywy członków stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, działających przy słupskim PKP. Izba taka działa od pewnego czasu przy ulicy Wojska Polskiego w Słupsku, o historii jej powstania opowiedział nam Ireneusz Kilichowski.

Pani Maria reprezentująca Klub Seniorek ?Aktywne Babki? podczas prezentacji opowiadała o różnych działaniach klubu, opisując sposoby spędzania czasu przez seniorów ze Słupska i okolic. Zaprosiła również wszystkich młodszych i starszych do odwiedzania filii miejskiej biblioteki na ul. Romera, gdzie Panie urządzają regularne spotkania i podejmują ciekawe inicjatywy.

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 4Podczas ostatniej prezentacji Paweł Żmuda przedstawił sposoby ciekawego spędzania czasu podczas gry w ?planszówki?, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Udowadniał, że obecnie gry planszowe to nie tylko mało atrakcyjne dla młodzieży gry jak np. szachy czy chińczyk, ale często gry wymagające zręczności, dobrego refleksu, idealne na rodzinne spotkanie lub aktywne spędzenie czasu wśród znajomych. Są one świetne dla ludzi w bardzo różnym wieku, pozwalają zabić nudę, a przy okazji integrują i inspirują rzesze graczy do ciekawej rywalizacji i wspólnego działania.

Sala czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, mimo piątkowego wieczoru, wypełniła się po brzegi. Mówcy, jak i słuchacze zgodzili się, że PechaKucha to świetny sposób na poznanie nowych i ciekawych inicjatyw i zaprezentowanie ich szerszej publiczności. Postulowali urządzenie kolejnego spotkania z prezentacjami jak najszybciej, gdyż z pewnością wśród słuchaczy znajdzie się przynajmniej kilka osób, które zechcą opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach. Czekamy na kolejnych śmiałków.

Odwiedź profil PechaKucha Night Słupsk na facebooku

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 5PechaKucha Night Slupsk vol. 1 7PechaKucha Night Slupsk vol. 1 8

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 9PechaKucha Night Slupsk vol. 1 11PechaKucha Night Slupsk vol. 1 12

PechaKucha Night Slupsk vol. 1 14PechaKucha Night Slupsk vol. 1 15PechaKucha Night Slupsk vol. 1 17