Mamy samodzielnego lidera turnieju piłkarskiego - relacja z IV kolejki

Turniej piłkarski - IV kolejka 9To był emocjonujący weekend na hali sportowej przy ulicy Skórzyńskiej w Główczycach, a to za sprawą rozgrywek piłkarskiej ligii w której 12 zespołów walczy o tytuł najlepszej drużyny gminy Główczyce.

Tej soboty strzelono 55 bramek, a wyników poszczególnych spotkań z pewnością nie obstawiliby prawidłowo nawet najlepsi bukmacherzy. Nic dziwnego że rozgrywki oglądało z trybun ponad 150 kibiców, którzy żywo dopingowali swoich ulubieńców i w emocjach oglądali kolejne spotkania.

Zapraszamy do przeczytania relacji!

Turniej piłkarski - IV kolejka 1Wynik pierwszego spotkania wydawał się być z góry przesądzony. Zagrały w nim ZKS Komnino, które dotąd wygrało wszystkie swoje spotkania i było jednym z liderów tabeli oraz Bizon Wolinia - zespół ambitny, ale mający tylko jedno zwycięstwo nad przeciętnie dotąd grającym zespołem z Sójczego. Gracze z Wolinii poważnie podeszli do spotkania i szybko zdobyli dwie pierwsze bramki dość łatwo rozgrywając słabo skupiony na grze zespół z Komnina. Wydawało się jednak, że druga połowa będzie należała do młodych graczy Komnina, gdyż Wolinia zazwyczaj traciła w drugiej połowie znacznie więcej bramek niż strzelała. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy po rozpoczęciu drugiej części gry bizony z Wolinii nabrały jeszcze rozpędu i dołożyły kolejne cztery trafienia, na które Komnino odpowiedziało zaledwie 3 trafieniami. Wynik 6:3 dla Wolinii rozpoczął IV kolejkę rozgrywek, podczas której wielokrotnie powtarzano w komentarzach ten sensacyjny wynik, jak i postawę najlepszego strzelca tej drużyny, Sławomira Hendzla który strzezlił trzy bramki i poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Turniej piłkarski - IV kolejka 5W drugim meczu spotkały się dwa zespoły, które przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce i koniecznie chciały zmazać złe wrażenie sprzed tygodnia: Główczycka Katrina, która uległa Jantarii 1:4 oraz Szybcy Wściekli mający na koncie porażkę 3:5 z Błękitnymi. Oba zespoły prowadziły spotkanie w szybkim tempie, akcja za akcję i walka o każdą piłkę. W poczynania Katriny, zwykle doskonale zorganizowanej i poukładanej, wkradał się chaos, co bezlitośnie wykorzystywali gracze z Potęgowa. Warto zauważyć bramkę, którą strzelił jeszcze w pierwszej połowie Jakub Suder wykańczając akcję z pierwszej piłki i wykorzystując wysokie dośrodkowanie kolegi z zespołu. Druga połowa to właściwie powtórka pierwszej części spotkania i desperackie próby ratowania wyniku przez Katrinę. Niestety, Dariusz Smuraga, obok dwóch bramek strzelonych Szybkim Wściekłym, zaliczył samobójcze trafienie czym dodatkowo pogrążył zespół z Główczyc, który ku rozpaczy swoich kibiców w ostatecznym wyniku przegrał z zespołem z Potęgowa 4:6

Turniej piłkarski - IV kolejka 8W kolejnym spotkaniu stanęły naprzeciw siebie zespoły Oldboys Adamski Team i Pająki Zgojewo - oba zespoły grające dość nierówne spotkania, mające na swoim koncie dobre mecze, jak i takie, o których z pewnością chętnie szybko by zapomnieli. Po tym, jak w pierwszej połowie spotkania czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz Oldboysów Mariusz Smutek wydawało się że szansa na zwycięstwo Pająków musi zostać przez nich wykorzystana. Dlatego też zespół ze Zgojewa przystąpił do szybkich ataków starając się wykorzystać przewagę zawodnika jak i brak doświadczonego bramkarza w zespole Adamskiego. W grze zespołu widać było brak Marcina Grzesika, który zwykle wypracowuje wiele akcji dla zespołu Pająków i organizuje ich grę zarówno w ataku jak i obronie. W drugiej połowie Adamski pozbierał się i poustawiał grę tak, jak czynił to nieraz w poprzednich turniejach. To gracze ze Słupska kontrolowali grę i dyktowali warunki w drugiej połowie ostatecznie wygrywając ten mecz 4:3.

Turniej piłkarski - IV kolejka 11Czwarty mecz to spotkanie na które czekali wszyscy i które od początku wzbudzało najwięcej emocji. Dwa niepokonane dotąd w turnieju zespoły, wygrywające wysoko i pewnie swoje spotkania, spotykające się także podczas rozgrywek A Klasy. Ich mecze zawsze wzbudzają sporo emocji, zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Jantaria Pobłocie i Sokół Szczypkowice przyjechały tego dnia w pełnych składach - mobilizację i skupienie zawodników widać było od pierwszych chwil, gdy wyszli na rozgrzewkę przed meczem. Pierwsza połowa spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando Sokoła, który dość łatwo zdobywał kolejne bramki, ku zdziwieniu coraz bardziej zdenerwowanych graczy z Pobłocia. Jantaria atakowała, ale jej atakom brakowało skuteczności nawet wtedy, gdy czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał Maciej Stenka - bramkarz ze Szczypkowic. Po pierwszej połowie 3:0 dla Szczypkowic. Druga połowa to dalsze próby gonienia wyniku przez graczy Jantarii, która w końcu zaczęła grać skuteczniej i kolejne piłki lądowały w siatce przeciwników, by po pierwszych kilku minutach drugiej połowy doprowadzić do wyniku 3:3. Turniej piłkarski - IV kolejka 12Oba zespoły grały na pełnych obrotach, często uciekając się do fauli, by zatrzymać rozpędzonych przeciwników, a sędzia co chwilę wyciągał po raz kolejny żółty kartonik. Dyscyplinował też i pouczał obie ławki rezerwowych na których zarówno zawodnicy jak i zaangażowani działacze z emocjami śledzili przebieg meczu. 13 minut przed końcem drugiej połowy drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną otrzymał Piotr Terefenko ze Szczypkowic i wydawało się, że w tym momencie nic już nie zatrzyma rozpędzonej Jantarii przed dołożeniem kolejnych trafień. Nic bardziej mylnego. Uśpioną czujność graczy z Pobłocia wykorzystali gracze ze Szczypkowic i dołożyli dwie bramki doprowadzając do wyniku 5:3, mimo braku już dwóch podstawowych zawodników. To był ostatni moment kiedy gracze z Pobłocia mogli i musieli się zmobilizować by myśleć o nawiązaniu walki i o dziwo udało im się dołożyć kolejne trafienia, mimo dobrze poustawianej obrony Sokoła. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania Jantaria trafia na 6:5 i ku rozpaczy przeciwników nie daje sobie już wydrzeć zwycięstwa. Nie pomogły cztery bramki Mateusza Stenki, ani dobra postawa całego zespołu ze Szczypkowic - trzy punkty i pierwsze miejsce w tabeli wędruje do Pobłocia. To dopiero czwarta kolejka, siedem jeszcze przed nami, ale spotkanie i emocje jak podczas finału. Teraz oba zespoły muszą wygrywać wszystkie swoje mecze równocześnie licząc na potknięcia rywali i pamiętając, że jest jeszcze kilka zespołów mających apetyt na pierwsze miejsce. Świetne sportowe widowisko, które z pewnością jeszcze nie raz przypomnimy.

Turniej piłkarski - IV kolejka 13Mecz Błękitnych z Cosinusem to spotkanie zespołu, który zamierza walczyć o pierwsze miejsce z zespołem, który nie potrafi odnaleźć dobrej formy w tym turnieju. Równorzędną walkę Cosinus nawiązywał jedynie w pierwszej połowie. Druga połowa zdecydowanie należała do graczy Błękitnych którzy ładne, kombinacyjne akcje zamieniali na bramki. Dobre spotkanie i trzy piękne bramki strzelił Rafał Wilga, cztery trafienia dołożył organizujący grę zespołu Robert Ludko. Ostateczny wynik meczu to 10:3 dla Błękitnych - dobre spotkanie rozegrane przez ten zespół pokazuje, że gracze z Główczyc nie składają broni i będą starali się do ostatniego meczu walczyć o zwycięstwo w turnieju.

Mecz Sójczego Wzgórza z Energią Główczyce to spotkanie dwóch zespołów z dołu tabeli, z których żaden nie zanotował jeszcze w turnieju zwycięstwa i w tym meczu upatrywał swojej szansy. Gracze z Sójczego kontrolowali mecz w trakcie pierwszej połowy, którą wygrali 2:0. W drugiej połowie Energia ruszyła do odrabiania strat, strzeliła nawet dwie bramki, lecz było to za mało na dobrze grający zespół z ulicy 22 Lipca. Ostatnie trafienie dla Sójczego na 3:2 chwilę przed zakończeniem meczu ustawiło wynik spotkania, graczom Energii zabrakło już siły i czasu by dołożyć jeszcze jedno trafienie. Zasłużone zwycięstwo i pierwsze trzy punkty dla graczy Sójczego Wzgórza.

W najbliższy weekend, kolejna, piąta już kolejka rozgrywek. Najciekawiej zapowiadają się mecze You and Me Sokół Szczypkowice kontra Szybcy Wściekli rozgrywany o godz. 15:00 i bratobójcza walka między główczyckimi zespołami Błękitnych i Katriny o godzinie 17:00.

ZKS Komnino ? Bizon Wolinia 3:6

Katrina Główczyce - Szybcy Wsciekli 4:6

Oldboys Adamski Team - Pająki Zgojewo 4:3

You and Me Sokół Szczypkowice - Jantaria Pobłocie 5:6

Błękitni Główczyce - Cosinus 10:3

Energia Główczyce - Sójcze Wzgórze 2:3

Turniej piłkarski - IV kolejka 2Turniej piłkarski - IV kolejka 3Turniej piłkarski - IV kolejka 4

Zobacz stronę turnieju

Tekst i zdjęcia: Paweł Żmuda

Wirtualne muzeum-m

BIP

bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!