Nagroda Signum Norbertanum dla dyrektora GOK-u Główczyce

Signum Norbertanum 2015 1Podczas uroczystych obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zostały wręczone statuetki oraz dyplomy honorowe SIGNUM NORBERTANUM.

Dyplom honorowy za całokształt dotychczasowej działalności i partnerstwo w realizowanych projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku w 2014 roku otrzymał Paweł Żmuda - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. W uzasadnieniu wskazano liczne projekty realizowane wspólnie m.in. projekt Pecha Kucha Nights, Wielokulturową Bibliotekę czy wydanie książki "Przesiedlona młodość: Wspomnienia mieszkańców gminy Główczyce".

Nagrodę wręczyła dyrektor MBP w Słupsku, Danuta Sroka oraz prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Signum Norbertanum 2015 4Nagrodę honorową oraz dyplomy ustanowiła w 2014 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku Danuta Sroka w celu uhonorowania przedstawicieli środowisk kulturalnych i biznesowych wspierających działalność merytoryczną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Tytuł jest przyznawany raz w roku za działalność w roku poprzedzającym. Kandydatury do nagrody zgłaszają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, przedstawiając szczegółowe uzasadnienie wniosku.

Nazwa nagrody - Signum Norbertanum nawiązuje do historii budynku biblioteki, tj. kościoła św. Mikołaja i przylegającego do niego klasztoru Norbertanek.

Signum Norbertanum 2015 2Signum Norbertanum 2015 3