XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach

Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 8Dnia 16 stycznia 2016 r. w kościele parafialnym w Jezierzycach  odbył się XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przeszło 130 uczestników wzięło udział w różnorodnych kategoriach.  W składzie profesjonalnego jury zasiedli: Andrzej Machutta ? wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej, Tadeusz Picz ? wirtuoz skrzypiec Filharmonii Simphonia Baltica oraz Piotr Mach ? Koncertmistrz Polskiej Filharmoni Sinfonia Baltica w Słupsku.

Wielki sukces odniosła po raz drugi z rzędu Julia Wałcerz zobywając II miejsce w kategorii klas 4-6 wykonując kolędę ?,Mizerna Cicha? przy własnym akompaniamencie. Również bardzo dobrze zaprezentowały się Panie z KWG Stowięcino w pastorałce ?Złota Jerozolima?. Instruktorem przygotowującym do przeglądu był Pan Rafał Przybyło. Życzymy kolejnych sukcesów.

Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 2Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 1Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 3

Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 4Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 5Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 9

Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 6Powiatowy Przeglad Koled i Pastoralek 7

Tekst: Rafał Przybyło, zdjęcia: Centrum Kultury i Bibliotek Publiczna Gminy Słupsk; nagranie wideo: p. Wałcerz