Teatralny Bal Seniora

DSC03788Dzień 22 listopada 2014 roku był dniem wyjątkowego święta dla Grupy Teatralnej realizującej projekt ?Z legendą przez pokolenia?. Członkowie grypy mogli go zrealizować dzięki Programowi ?Równać Szanse? i dofinansowaniu z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W tym właśnie dniu, o godz. 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, rozpoczął się Teatralny Bal Seniora, jako ostatnie spotkanie, zwieńczające i podsumowujące 15-sto miesięczną pracę Naszej Grupy w ramach projektu. Ku Naszemu ogromnemu ale i bardzo miłemu zaskoczeniu ?zaproszeni goście całkowicie zapełnili salę (ok. 200 osób), tym bardziej wzrastała Nasza trema i obawa przed zawiedzeniem oczekiwań Naszych gości.

Powitania Wszystkich gości dokonali: koordynator projektu Urszula Żłobińska oraz dyrektor GOK-u Paweł Żmuda. Kilka słów (również jako gość) chciała wyrazić Pani Wójt ? Teresa Florkowska, która w bardzo ciepłych słowach podziękowała Nam ? młodzieży ? za Nasz wkład w życie społeczności gminnej, za współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz Gminy. Podziękowania na piśmie Pani Wójt złożyła na ręce koordynatora Grupy Teatralnej. Po tym miłym geście mikrofon i głos oddano Nam ? młodzieży realizującej projekt. Króciutko opowiedzieliśmy, co chcieliśmy wyrazić tym spektaklem i zaprosiliśmy do wspólnego  oglądania.

DSC03805Całość przedstawienie rozpoczęliśmy ?grą? orkiestry kameralnej ?Mirage?, która zagrała ?Requiem for a dream?. Historia, którą przedstawiliśmy publiczności, nazwaliśmy ?Legenda Główczyc?, a przy jej pomocy pokazaliśmy życie zwykłej, kochającej się rodziny, w której wiara, miłość i wsparcie jest w stanie pokonać wszelkie życiowe trudności, nawet jeżeli ich autorem są siły nieczyste. Diabelską złość i gniew wyraziliśmy poprzez iluzję, animację, muzykę i taniec. Szczęśliwe zakończenie historii bardzo wzruszyło Naszych widzów. Ogromne brawa i aplauz pozwoliły Nam na wzięcie głębszego oddechu ? już bez stresu. Wiele osób wstało dając Nam tym wyraz uznania za Naszą pracę.

Po zakończeniu spektaklu słowami oraz skromnymi bukietami kwiatów, podziękowaliśmy Naszym trenerom oraz wszystkim innym osobom, dzięki którym mogliśmy zrealizować ten projekt.

DSC03855Po części oficjalnej nadszedł czas otwarcia Balu Seniora i tradycyjnie już dokonała tego Para Królewska z poprzedniego Balu. Seniorzy bawili się doskonale, a My wraz z Nimi. Daliśmy jeszcze pokaz LED-show, tradycyjnie zaśpiewał Nasz ?Ivan?. Zabawa trwała długo, ostatni goście opuścili salę po 2 w nocy. Jednak, żeby tradycji stało się zadość ? wybrana została Królowa Balu ? Teresa Leśniewska i Król Balu ? Edward Dobrosielski. Zatańczyli swój pierwszy taniec otoczeni korowodem tańczących gości.

Następnego dnia ? ponownie przedstawialiśmy spektakl, tym razem zaprosiliśmy Naszych rodziców oraz osoby dla Nas ważne (nauczycieli, wychowawców, pedagogów, przyjaciół). I tym razem goście dopisali, na bieżąco dostawialiśmy krzesła, ponieważ tym razem była możliwość obejrzenia spektaklu przez każdą chętną osobę, więc też mieszkańcy przybyli spędzić z Nami to niedzielne popołudnie.

Dla Nas był to wyjątkowy czas. Mamy nadzieję na kolejne projekty, które będziemy mogli realizować zgodnie z Naszymi wizjami i pomysłami.

DSC03841DSC03858DSC03780

IMG 6646IMG 6639IMG 6689

Obejrzyj pełną galerię zdjęć z Teatralnego Balu Seniora (55 zdjęć)

Tekst: Młodzież Grupy Teatralnej, zdjęcia: Bogusław Chyła, Paweł Żmuda