Zapraszamy do udziału w projekcie MATv

MATvMłodzież z terenu gminy Główczyce przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych napisała i złożyła wniosek o dofinansowanie projektu do Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności ? Programu Równać Szanse ? Ogólnopolski Konkurs Grantowy edycja 2015.
Z Programu tego w 2013 roku młodzież realizowała projekt ?Z legenda przez pokolenia?. Obecnie ponownie wygrali konkurs i otrzymali dofinansowanie na kolejny projekt, w ramach którego chcą stworzyć telewizję lokalną. ?MATv Glow czyli Młodzieżowa Agencja Telewizji Pozytywnie Zakręconej? to projekt, który będą realizować od września br. Projektem tym chcą promować Nasza Gminę oraz ukazywać jej walory osobowe, przyrodnicze itp. Przede wszystkim jednak, realizując ten projekt chcą zdobyć nowe umiejętności.

Spotkanie z grupą inicjatywną i koordynatorem projektu już 23 czerwca 2015 roku o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Jeszcze można starać się o możliwość uczestniczenia w nim, jednak ilość miejsc jest ograniczona.