Wakacje z PROJEKTOREM w GOK-u

Projektor 6W zeszłym tygodniu, od 17 do 21 lipca gościmy w Główczycach studentki, ktore w ramach wolontariatu Projektor: Wolontariat Studencki organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży w GOK-u. Oprócz gier i zabaw ruchowych w ośrodku i na świeżym powietrzu dzieci miały okazję zapoznać się z ciekawymi tańcami, grami, animacjami i przekonać się jakie zabawy są popularne w innych częściach Polski. To pierwsza z sześciu grup które odwiedzą nas w te wakacje.

Sprawdź jakie jeszcze czekają atrakcje z Projektorem!

31 lipca - 4 sierpnia

14 - 18 sierpnia

Zajęcia opierają się na pracy w grupach, gry dydaktyczne typu: Zabawy z chustą animacyjną np.: nurkowanie,bilard, namiot, pająk oraz różnorodne gry i zabawy ruchowe jak np: tunel, wyścigi konne, gry i zabawy edukacyjne. Zabawy związane z rozwojem kreatywności dzieci.

IMG 0983Projektor 1Projektor 2

21 - 25 sierpnia

Proponowana przez wolontariuszy tematyka to: elektronika, fizyka, chemia warsztatowa, możliwe do zrealizowania warsztaty z social media, integracyjne oraz ruchowe.

28 sierpnia - 1 września

Zajęcia o różnorodnej tematyce: teatralne, animacyjne, artystyczne, sportowe i językowe. Każdy dzień będzie poświęcony innej tematyce.

25-29 września

Wolontariusze planują każdego dnia zrobić zajęcia ruchowe, zajęcia  z  matematyki  z  wykorzystanem różnych gier i zabaw (np. domino z  ułamkami, labirynt  matematyczny, łamigłówki, gry planszowe matematyczne). Planują przeznaczyć jeden cały dzień  na zrobienie warsztatów  chemiczno- fizycznych.  Dzieci  będą mogły np. zrobić same żelki kwaśne lub słodkie, lampę lawę  czy sztuczny śnieg oraz namalować  coś bezbarwną  farbką. Kolejny dzień to  spotkanie z legendami (kalambury, robienie własnego smoka  lub godła rodziny z takich elementów jak kartony, butelki, bibuła). Następnego dnia zajmiemy się ekologią i zrobimy oryginalne i bardzo modne stroje z worków  na śmieci oraz  innych przedmiotów, które wydawać by się  mogło, że nadają  się  tylko do wyrzucenia. Zaplanowalły również  dzień  związany z jakąś obcą kulturą.

Wszystkie tygodnie w których nie będą odbywały się zajęcia z projektorem przeznaczone są na działania w ramach świetlicy GOK!

Projektor 3Projektor 4Projektor 7

Projektor 8Projektor 10Projektor 11