Wiosenny Rajd pieszy po gminie Główczyce

IMG 2798

W piękne sobotnie przedpołudnie wybraliśmy się, by poznać miejsce w którym kończy się gmina Główczyce. Z miejscowości Gać koło Izbicy wybraliśmy się grupą około 40 osób w kierunku Krakulic. Naszym przewodnikiem był pan Roman Zblewski, pracownik Słowińskiego Parku Narodowego, który mieszka w tej okolicy od kilkudziesięciu lat i zna je na wskroś. Z uwagą wysłuchaliśmy jego opowieści o historii tego terenu i pobliskich miejscowości, dowiedzieliśmy się też wiele o wyjątkowej przyrodzie naszej okolicy.

W ramach spaceru odwiedziliśmy poniemiecki cmentarz, pozostałości po miejscowości Babidół oraz oczywiście Torfowisko Krakulice.

Blisko 10 kilometrowy spacer dał nam wiele, wrażeń, dlatego na mecie rajdu w Izbicy na wędrowców czekało ognisko z kiełbaskami oraz ciasto przygotowane przez opiekuna świetlicy w Izbicy, Panią Marlenę. Dla części młodych piechurów trasa rajdu okazała się za krótka, dlatego spożytkowali resztę sił na placu zabaw w Izbicy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu oraz za drobne upominki otrzymane od Nadleśnictwa Damnica i Słowińskiego Parku Narodowego.

IMG 2809IMG 2814IMG 2814

IMG 2822IMG 2828IMG 2830

IMG 2837IMG 2842IMG 2845

IMG 2867IMG 2868IMG 2876