DKK dla Dzieci - pierwsze spotkanie za nami

30850438 10215671247236895 1387497125 oDnia 18 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Główczyce odbyło się pierwsze spotkanie miłośników literatury dziecięcej w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci. Na spotkaniu Klubowicze wybrali Książki pod tytułem ?Dżok, legenda o psiej wierności? Barbary Gawryluk oraz ? Iza Anoreczka? Marty Fox.
Kolejnym punktem naszego spotkania było zapoznanie się z Biblioteką Publiczną i zasadami korzystania z biblioteki. Następnie przybliżyliśmy dzieciom poprzez zabawę drogę powstania książki, oraz wspólnie ułożyliśmy regulamin poszanowania książki i regulamin dotyczący zachowania się podczas spotkania, do którego stosować będą się wszyscy klubowicze na każdym spotkaniu.
Każdy z uczestników miał okazje wzięcia udziału w zabawie ruchowej ? KORONA CZYTELNIKA? która polegała na utrzymaniu książki na głowie i poruszaniu się z nią po sali w taki sposób by nie upadła na ziemie.

Jest wiele zalet należenia do DKK dla Dzieci. Wśród nich dostęp do ciekawie wydanych książek, do wartościowych publikacji, czy też uczestnictwo w ciekawych konkursach czytelniczych.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z dużą dawką dobrego humoru, kultury i dobrego smaku.

Zapraszamy na kolejne spotkanie które odbędzie się w środę 16 maja o godzinie 16:00.