Ogłoszenie o naborze na stanowisko Animatora Kultury w Główczycach

o naborze na wolne stanowisko pracy: Animator Kultury
w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach
z dnia 27 września 2022 r.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Animator Kultury.

1. Nazwa i adres jednostki: Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach, ul. Kościuszki 15, 76-220 Główczyce

2. Określenie stanowiska: Animator Kultury

3. Rodzaj zatrudnienia, wymiar czasu pracy, stanowisko i miejsce wykonywania pracy, okres zatrudnienia:
a) umowa o pracę na pełen etat (8 godzin dziennie),
b) stanowisko - Animator Kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach,
c) 3-miesięczny okres próbny,
d) możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony.

4. Określenie wymagań związanych ze stanowiskiem:

A. Wymagania niezbędne:
• wykształcenie minimum średnie,
• umiejętność obsługi komputera i programów graficznych,
• kreatywność, umiejętność podejmowania decyzji,
• odpowiedzialność i wysoki stopień zaangażowania w pracę,
• samodzielność, dobra organizacja czasu pracy oraz umiejętność pracy w zespole,
• dyspozycyjność, gotowość do pracy o różnych porach dnia, w różne dni tygodnia,
• umiejętność prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi.

B. Wymagania dodatkowe:
• doświadczenie w pisaniu projektów i pozyskiwaniu środków zewnętrznych,
• mile widziane uzdolnienia np. muzyczne, plastyczne, organizatorskie lub inne,
• doświadczenie w organizowaniu wydarzeń, warsztatów, spotkań,
• umiejętność redagowania tekstów,
• umiejętność obsługi strony internetowej www oraz stron w mediach społecznościowych,
• znajomość zagadnień merytorycznych związanych z działalnością kulturalno – rekreacyjną,
• organizowanie zajęć kulturalnych, rekreacyjnych oraz organizowanie imprez,
• umiejętność współpracy ze społecznością lokalną, wysoka kultura osobista,
• chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz otwartość do zdobywania wiedzy i umiejętności,

5. Zakres zadań na wymaganym stanowisku:
• pomoc w organizowaniu i nadzór nad kołami zainteresowań oraz amatorskimi zespołami artystycznymi w celu zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy, prowadzenie sekcji zainteresowań,
• pomoc przy prowadzeniu biblioteki gminnej,
• współpraca przy organizacji imprez kulturalno-rozrywkowych na szczeblu gminnym oraz ponadgminnym, zgodnie z wytycznymi przełożonego,
• opracowanie gminnego kalendarza imprez oraz organizacja wydarzeń kulturalnych,
• przygotowanie materiałów graficznych promujących wydarzenia GOK,
• zarządzanie stroną GOK oraz profilami w mediach społecznościowych,
• przygotowanie dokumentacji fotograficznej i filmowej wydarzeń GOK,
• podejmowanie działań na rzecz rozwoju ruchu społecznego i kulturalnego,
• udzielanie pomocy społeczności lokalnej w organizacji imprez kulturalnych,
• organizowanie bieżącej działalności i promocja działalności GOK,
• pozyskiwanie środków pozabudżetowych,
• monitorowanie instytucji zewnętrznych udzielających środki i granty na działalność kulturalną, raportowanie do Dyrektora o możliwości pozyskania tych środków, sporządzanie projektów wniosków o środki zewnętrzne do instytucji, które tych środków udzielają, terminowe składanie wniosków po uzyskaniu akceptacji Dyrektora, a w przypadku pozyskania finansowania – nadzorowanie prawidłowości realizacji wniosków i terminów ich rozliczania.

6. Wymagane dokumenty:
1. CV z informacjami o wykształceniu z dokładnym opisem dotychczasowego doświadczenia zawodowego, zawierający adres korespondencyjny, adres e-mail i nr telefonu komórkowego.
2. Klauzula oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

7. Termin i sposób składania dokumentów: Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w terminie do 21 października 2022 r. do godz 16:
1. w formie papierowej – w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach lub
2. drogą pocztową na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach (decyduje data wpływu) lub
3. elektronicznie na adres e-mail: dyrektor.gokglowczyce@gmail.com

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach zastrzega sobie prawo do anulowania ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika bez podania przyczyn oraz do przedłużenia terminu składania ofert pracy.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numer telefonu: 59 811 61 27 lub 739 210 031.

W związku z pojawiającymi się pytaniami, kim jest animator kultury i czym się zajmuje poniżej nasza informacja - staraliśmy się napisać tak własnymi słowami, czym się zajmujemy:

ANIMATOR KULTURY - Animator kultury powinien być przede wszystkim otwarty na innych ludzi. Jego praca najczęściej wiąże się z nietypowymi godzinami pracy, ponieważ duża część imprez odbywa się w godzinach wieczornych i w weekendy. Powinien wykazywać się inicjatywą, umiejętnością planowania i samodzielnej organizacji pracy przy przygotowaniu wydarzeń i działań,  jak również umiejętnością pracy w grupie i współdziałania dla osiągnięcia zaplanowanych celów.

Praca ta polega na organizowaniu życia kulturalnego danej społeczności, organizacji czasu wolnego mieszkańcom (bez względu na wiek), imprez kulturalnych i prowadzeniu zajęć (warsztatowych) wybranych dziedzin sztuki. Kluczową cechą Animatora kultury jest więc kreatywność i umiejętność szybkiego uczenia się.

Animator powinien posiadać wiedzę w obsłudze sprzętów multimedialnych takich jak: obsługa komputera, programów tekstowych, jak i graficznych, aparatu fotograficznego i programów do obróbki zdjęć, obsługi nagłośnienia itp. Będzie on bowiem tworzył plakaty, teksty z imprez, pisał projekty unijne i wnioski do instytucji zewnętrznych o wsparcie finansowe. Będzie tworzył relacje zdjęciowe z imprez ośrodka kultury i umieszczał je na stronie i mediach społecznościowych. Będzie nagłaśniał i prowadził imprezy dla mieszkańców. Musi zatem posiadać przynajmniej minimalną wiedzę w tych dziedzinach i szybko uczyć się nowych umiejętności.

Zapraszamy osoby, które widzą siebie w takiej pracy do kontaktu:)

Ogłoszenie o naborze w wersji pdf