Spotkanie literackie w WDK w Pobłociu

spotkanie literackie 1

20 lutego, w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie, zorganizowane przez Stowarzyszenie ,,Aktywni na Nowo’’, Szkołę Podstawową w Pobłociu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Trójka wyjątkowych artystów z naszego regionu postanowiła podzielić się mieszkańcami swoją twórczością. Wśród nich znaleźli się: Emilia Zimnicka – poetka, Romana Małecka – poetka, malarka i rzeźbiarka oraz Zenon Lasoń – poeta, muzyk, autor ballad.

Spotkanie przyciągnęło liczne grono gości, wśród których byli: uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor szkoły w Pobłociu, sołtys wsi Pobłocie, Zbigniew Kitowski, zastępca wójta gminy Główczyce, Rafał Teterka oraz spora grupa mieszkańców Pobłocia i okolic. Wydarzenie rozpoczęły uczennice szkoły w Pobłociu, które wyrecytowały kilka utworów literatury polskiej. Wprowadziło to niezwykły klimat. Następnie głos zabrali zaproszeni artyści. Tematy wierszy były różne: od powiązanych z naszym regionem i otaczającą rzeczywistością po głębsze, dotyczące ojczyzny, bardziej osobiste, skłaniające do refleksji. Publiczność słuchała w skupieniu, ale też śpiewała wspólnie z Panią Emilią. Oprócz tego zebrani mogli obejrzeć wystawę prac Romany Małeckiej: pejzaże, grafiki oraz bardzo interesujące prace zahaczające o surrealizm. Magiczna atmosfera wypełniała salę Wiejskiego Domu Kultury! Po występach artyści otrzymali upominki i kwiaty wręczone przez Rafała Teterkę oraz Pawła Żmudę, dyrektora GOK Główczyce. Na koniec wszyscy uczestnicy zasiedli do stołu, aby wspólnie celebrować Tłusty Czwartek.  Była to też okazja do rozmowy z artystami. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności, co świadczy o tym, że lokalna kultura jest dla mieszkańców ważna i interesująca, a spotkania autorskie z pewnością warto organizować w naszej gminie częściej.

spotkanie literackie 2spotkanie literackie 3spotkanie literackie 4
spotkanie literackie 5spotkanie literackie 6spotkanie literackie 7

Więcej zdjęć na Facebooku!