XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Główczyce

XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 7Dziesiątego października na hali sportowej w Główczycach odbył się XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Główczyce. Zawody odbyły się z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego wynikającego z aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju związanej z COVID-19. Niemniej jednak najważniejsza w tym dniu była rywalizacja sportowa…

W zawodach wzięło udział sześć zespołów. Grano w dwóch grupach.

I tak w grupie A znalazły się Mustangi, Starostwo Powiatowe Słupsk oraz zespół XYZ Słupsk. Losowanie do grupy B przydzieliło Mistrzów Świata Juniorów, Czarnych oraz Gramy bo Lubimy.

Rywalizacja była zacięta, ale jak zawsze przebiegała w sportowej atmosferze. Zawodnicy nie oszczędzali się na boisku, walcząc o każdą piłkę, co można zobaczyć na naszych zdjęciach.

W grupie A uzyskano następujące wyniki:

Mustangi – Starostwo Powiatowe Słupsk 2:0 (25:20, 25:15)
Mustangi – XYZ Słupsk 2:0 (25:21, 26:24)
XYZ – Starostwo Powiatowe Słupsk 2:0 (25:5, 25:15)

Kolejność:
1. Mustangi
2. XYZ
3. Starostwo Powiatowe

Grupa B wyniki:

Gramy bo Lubimy – Mistrzowie Świata Juniorów 0:2 ( 23:25, 18:25)
Gramy bo Lubimy – Czarni 0:2 (15:25, 19:25)
Mistrzowie Świata Juniorów – Czarni 0:2 (18:25, 15:25)

Kolejność:
1. Czarni
2. Mistrzowie Świata Juniorów
3. Gramy bo Lubimy

W pierwszym półfinale Mustangi pokonały Mistrzów Świata Juniorów 2:0 (25:18, 25:16)

Drugi półfinał również zakończył się wygraną zespołu z grupy A, gdzie zespół XYZ Słupsk pokonał Czarnych 2:0 (25:20, 25:18)

Tak więc w meczu o III i o I miejsce spotkały się zespoły, które stoczyły ze sobą wcześniejsze pojedynki w swoich grupach. Niestety nie udało się przegranym zrewanżować.

W meczu o III miejsce Czarni wygrali z Mistrzami Świata Juniorów 2:0 ( 25:22, 25:23)

Finał ponownie padł łupem Mustangów, którzy zwyciężyli XYZ Słupsk 2:0 ( 25:21, 25:16)

Poniżej zdjęcia z zawodów.

XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 2XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 3XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 5XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 6XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 4XV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 1

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u!

Wirtualne muzeum-m

BIP

bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!