Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej - 14 maja 2022

Wiosenny Turniej Siatkarski 1TAK JEST WRÓCILIŚMY!!!

Po dłuższej nieobecności związanej z pandemią covid-19 wystartowaliśmy z turniejem piłki siatkowej. Jak się okazało potrzeba turnieju była bardzo duża, bo już w kilka dni po pojawieniu się informacji o WIOSENNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ zgłosiło się 6 zespołów. Byli to zarówno nasi stali bywalcy jak zespoły, które pojawiły się po raz pierwszy.

- Młodzi Gniewni

Patrząc po nazwach zespołów, zabrzmiało trochę po gangstersku dlatego „Ludzie Żurawia” i „ Młodzi Gniewni” zostali przydzieleni do odrębnych szatni ;) Jak pokazał turniej te dwa teamy okazały się niegroźne, a prym na boisku wiódł zespół „ Babiniec”, który ostatecznie zajął ostatnie miejsce, ale „rozgromił” pozostałe zespoły poczuciem humoru. Zespół, pisząc po siatkarskiemu, zaserwował również wszystkim zebranym pokaz elementów cheerleading. Były to głównie przepiękne tańce w wykonaniu dwóch zawodniczek.

Wróćmy jednak to tematu głównego, czyli rywalizacji czysto sportowej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się:

To Tylko MY, Młodzi Gniewni, Babiniec

Tutaj pierwsze miejsce przypadło zespołowi To Tylko My, którzy pokonali Młodych Gniewnych 25:13, 25:13 oraz Babiniec 25:10, 25:9. Drugie miejsce zajął zespół Młodych Gniewnych pokonując Babiniec 25:11, 25:9

Przed rozpoczęciem półfinałów rozegrano mecz o 5 miejsce, w którym Ludzie Żurawia pokonały Babiniec 25:19, 25:16. W półfinale najlepszy zespół z grupy A zmierzył się z drugim zespołem z grupy B i tak lepszy bilans małych punktów uzyskał zespół To Tylko My, który po porażce w pierwszym secie 23:25 w drugim wygrał do 16 i tym samym zameldował się w finale. Ich przeciwnikiem został zespół Mix Team, który w pokonanym polu pozostawił Młodych Gniewnych 25:19, 25:8.

Zanim doszło do wyłonienia najlepszego zespołu, mecz o 3 miejsce rozegrały pokonane zespoły z półfinałów. Tutaj zdecydowaną przewagę uzyskał zespół Zmieszanych, który pokonał Młodych Gniewnych 25:16, 25:12. GRANDE FINALE to zwycięstwo zespołu Mix Team w starciu z To Tylko My 25:21, 25:20