Wycieczka do Kaszubskiego Parku Miniatur

Wycieczka do Kaszubskiego Parku Miniatur 1Kolejna wakacyjna wycieczka z GOK-iem była pełna emocji - tych miniaturowych i tych gigantycznych! W środę, 17 sierpnia odwiedziliśmy Stryszą Budę, a tam aż trzy parki rozrywki: Kaszubski Park Miniatur, Kaszubski Park Gigantów oraz Kaszubski Gracik.

Po wejściu do Parku Miniatur czekała na nas podróż dookoła świata. Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie to tylko niektóre światowe obiekty, które mogliśmy zobaczyć. Oczywiście nie zabrakło obiektów z Polski oraz lokalnej, kaszubskiej architektury. Czekało też nas wiele atrakcji takich jak Zamek Strachu, mini ZOO, czy Bajkowa Kraina, zamieszkana przez dobrze wszystkim znanych baśniowych bohaterów.

Następnie Bajkową Kolejką pojechaliśmy do Parku Gigantów. Ogromne buty, szachy i krzesło to tylko nieliczne z powiększonych eksponatów. Podczas spaceru przez las podziwialiśmy gigantyczne owady, ptaki oraz dinozaury! Na końcu odwiedziliśmy Kaszubskiego Gracika, gdzie mogliśmy obejrzeć pojazdy znane z bajek i filmów, stare samochody i wymyślne motocykle.

Do Główczyc wróciliśmy nieco zmęczeni sierpniowym upałem, ale w świetnych humorach. Wyjazd do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci! Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i tak liczną frekwencję. Już w najbliższą środę kolejna wycieczka. Kto wybiera się z nami do Dobrzycy?

Więcej zdjęc na naszym Facebooku!