Czarne Wesele w Klukach - rajd pieszy

Czarne Wesele 2023 11 maja 2023 udaliśmy się na rajd pieszy do Kluk, by wziąć udział w Czarnym Weselu - tradycyjnego wykopywania torfu w Muzeum Wsi Słowińskiej. Tego dnia pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała - słońce nie opuściło nas nawet na chwilę!

Po pokonaniu 8 kilometrowej trasy wiodącej między innymi przez teren Słowińskiego Parku narodowego, dotarliśmy do celu. Na miejscu mieliśmy okazję podziwiać liczne stoiska z rękodziełem oraz domowymi wyrobami. Ponadto odbywały się pokazy tańca ludowego, ręcznego piłowania drewna, czy największej atrakcji muzeum - wykopywania torfu.

Każdy z uczestników miał okazję również zobaczyć jak dawniej wyrabiano mąkę, gotowano obiady na piecach kaflowych lub prasowano żeliwnym żelazkiem. Po zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Główczyc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość oraz świetny humor, który nie opuszczał nas pomimo zmęczenia.

Czarne Wesele 2023 2Czarne Wesele 2023 3Czarne Wesele 2023 4Czarne Wesele 2023 5Czarne Wesele 2023 6Czarne Wesele 2023 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!