LEŚNE TROPY, czyli nowe skrzynki geocachingowe w gminie Główczyce!

Leśne Tropy 1Kto ma chęć na poszukiwanie skarbów na terenie gminy Główczyce? Zapraszamy do zabawy w geocaching! W ostatni weekend na trzy dni do naszej gminy zjechali pasjonaci tej zabawy z całej Polski.

Odpowiedzieli oni na zaproszenie do odkrycia trasy nazwanej Leśne Tropy, położonej na Wierzchocińskich Wzgórzach. W ramach trasy, w terenie znajduje się 65 skrzynek układających się na mapie w kształt sowy - symbolu Nadleśnictwa Damnica, z którym współpracujemy!

Poniżej garść informacji o samej zabawie!

 

  

 

Leśne Tropy 2Geocaching to ciekawa metoda spędzania wolnego czasu, która polega na szukaniu ukrytych skrzynek ze skarbami za pomocą odbiornika GPS. W każdej skrytce znajdują się przedmioty przeznaczone do wymiany, jednak nie mogą być to rzeczy ulegające szybkiemu zepsuciu, stwarzające niebezpieczeństwo i zagrożenie dla otoczenia. Nieodłącznym elementem skrytki jest logbook, czyli papierowy dziennik wpisów. Dokonanie własnoręcznego wpisu do dziennika jest warunkiem uznania skrytki za znalezioną. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom zabawy poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w specjalnych internetowych bazach danych tzw. serwisach geocachingowych.

Skrytki umieszczane są w pobliżu interesujących obiektów, co pozwala na samodzielne odkrywanie nowych miejsc i obcowanie z naturą. Geocaching jest popularny na całym świecie i wciąż zyskuje coraz większą liczbę zwolenników dzięki swej wyjątkowej formule. Łączy w sobie nowoczesną formę aktywnej turystyki i poznawania nowych miejsc z aktywnością na świeżym powietrzu i wspaniałą zabawą.

Jak zacząć poszukiwania:
1. założyć konto na jednym z dwóch najpopularniejszych serwisów geocaching: międzynarodowym geocaching.com lub polskiej opencaching.pl (znajdziesz tam wszystko, co musisz wiedzieć o geocachingu, ale przede wszystkim znajdziesz mapki ze skrytkami)
2. ściągnąć na komórkę program np. c:geo i skonfigurować konto. Tam możesz wyszukać skrzynki w najbliższej okolicy
3. wybrać się w teren i szukać skarbów! Znalezione skarby odnotowywać w specjalnym dzienniczku i logować na stronie. Następnie odkładać na miejsce by czekały na kolejnych znalazców!
4. jeśli nadal masz wątpliwości czy potrafisz sam szukać - zapraszamy do GOK-u, opowiemy ci jak rozpocząć swoją przygodę!

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Opencaching Polska (opencaching.pl)

 

Leśne Tropy 3Leśne Tropy 5

Leśne Tropy 6Leśne Tropy 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates