Tydzień Wolnej Kultury

Tydzień Wolnej Kultury 5Tydzień Wolnej Kultury upłynął nam na kreatywnych aktywnościach. Podczas warsztatów wykonaliśmy prace w duchu landart (sztuka ziemi)– układaliśmy obrazy z wykorzystaniem natury tj. ziemi, piasku, kamieni, trawy i kwiatów. Próbowaliśmy też swoich sił w tworzeniu kopczyków kamieni, które utrzymują się tylko dzięki grawitacji – zachęcamy miłośników jengi by spróbować takiej alternatywy.

Postanowiliśmy też odświeżyć mural znajdujący się naprzeciwko biblioteki. Piękne motyle już ozdobiły ścianę, jednak podczas jednego spotkania nie udało nam się dokończyć dzieła – prace będą kontynuowane przez podopiecznych pracowni plastycznej, a pierwsze efekty prac można obejrzeć w poniższej galerii.

Ponadto odbyły się warsztaty malarskie, na których młodzież stworzyła przepiękne pejzaże. Przez cały tydzień mieszkańcy naszej miejscowości mieli też okazję obejrzeć prace wykonane przez dzieci, młodzież i dorosłych działających w ramach Pracowni Rysunku i Malarstwa oraz Pracowni Linorytu. Obrazy wystawiono w instytucjach i sklepach, między innymi w Urzędzie Gminy, banku, Ośrodku Zdrowia i ZSP Główczyce - bardzo dziękujemy za użyczenie przestrzeni na zorganizowanie wystawy!

Dziękujemy za mile spędzony tydzień – mamy nadzieję, że był to dla Was ciekawy czas pełen twórczych działań :)

Tydzień Wolnej Kultury 2Tydzień Wolnej Kultury 3Tydzień Wolnej Kultury 15Tydzień Wolnej Kultury 1Tydzień Wolnej Kultury 11Tydzień Wolnej Kultury 12

Zdjęcia z wystawy
Zdjęcia z warsztatów