Główczycki Festiwal Lata 2023

0. GFL 2023

Już za niecałe 3 tygodnie spotkamy się na Główczyckim Festiwalu Lata 2023!

W piątek (21 lipca) oficjalne obchody 50-lecia Gminy Główczyce, w ramach których Uroczysta Sesja Gminy, koncert „Żyje się raz” (Paweł Orlikowski i Rafał Przybyło) oraz Wieczór wspomnień połączony z poczęstunkiem.

W sobotę (22 lipca) wystąpią lokalni wokaliści, odbędą się konkursy i zabawy rodzinne prowadzone przez Nadleśnictwo Damnica, Festiwal Baniek Mydlanych oraz Festiwal Kolorów Holi. Następnie wystąpi sobotnia gwiazda – zespół MeGustar. Później o dobrą zabawę do białego rana zadba Ricardo Band.

Niedzielę (24 lipca) rozpoczniemy od Uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Główczycach. Dalsze atrakcje będą czekały na stadionie sportowym, a wśród nich: VI Przegląd Zespołów Ludowych, konkursy rodzinne, Teatr Władca Lalek ze spektaklem dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”. Na zakończenie dla główczyckiej publiczności zagra zespół Modesta Pastiche, znany z występów w popularnym programie „Jaka to melodia”.

Będzie dużo tańca, świetna muzyka, szereg imprez towarzyszących, liczne atrakcje dla dzieci, stoiska handlowe i promocyjne, konkursy i zabawy rodzinne. Widzimy się już niedługo!

 

21 lipca (piątek) Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach
17:00 – Uroczysta Sesja Rady Gminy
             • wręczenie nagród dla zasłużonych mieszkańców
19:00 – Rafał Przybyło i Paweł Orlikowski – koncert „Żyje się raz”
20:00 – Wieczór wspomnień / Poczęstunek

22 lipca (sobota) – Stadion sportowy w Główczycach
13:30 – Strefa dla dzieci i darmowe dmuchańce
14:00 – występy lokalnych wokalistów
14:00 – Festiwal Baniek Mydlanych
14:00 – Stoisko Nadleśnictwa - konkursy dla dzieci i dorosłych
15:00 – Konkursy rodzinne
16:00 – Festiwal Kolorów
18:00 – MeGustar (disco polo)
20:00 – Ricardo Band – Potańcówka pod Gwiazdami

23 lipca (niedziela) – Stadion sportowy w Główczycach
12:00 – Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Główczycach
13:30 – Strefa dla dzieci i darmowe dmuchańce
14:00 – VII Przegląd Zespołów Ludowych
16:00 – Konkursy rodzinne
18:00 – Teatr Władca Lalek – spektakl dla dzieci „Czerwony Kapturek”
19:00 – Modesta Pastiche (cover band)

 

Główczycki Festiwal Lata 21Rafał Przybyło

Muzyk instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach, gdzie szkoli wokalistów i instrumentalistów – zarówno młodszych, jak i starszych. Z powodzeniem kieruje zespołem KGW Stowięcino, z którym wydał w tym roku debiutancki album. Oprócz tego zajmuje się profesjonalną obsługą imprez i wydarzeń muzycznych - jako Dj, wodzirej i animator zabaw z elementami muzyki na żywo.

 

 

Główczycki Festiwal Lata 20Paweł Orlikowski

Wokalista i instrumentalista, zwycięzca programu "Szansa na Sukces - Opole 2022", finalista Kaszubskiego Idola 2010, uczestnik programu telewizji TVN "X FACTOR", laureat wielu konkursów muzycznych, założyciel zespołów: Żąkile, Trimens i Orlikowski Band. Jego utwory można usłyszeć w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych, nagradzany za promocje regionalną przez wojewodę i starostów.

 

 

Główczycki Festiwal Lata 15Występy lokalnych wokalistów

Na główczyckiej scenie muzycznej zaprezentują się utalentowani mieszkańcy i mieszkanki gminy Główczyce i okolic. Warto przyjść i zobaczyć nasze wschodzące gwiazdy. Na pewno się nie zawiedziecie!

 

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 12Festiwal Kolorów

Patrzysz na świat przez różowe okulary? Marzysz o niebieskich migdałach? Nie masz zielonego pojęcia, jak spędzić wolny czas? Zapraszamy na Festiwal Kolorów! Zabawa polega na wyrzucaniu różnobarwnych proszków holi, które tworzą przepiękną chmurę kolorów. Zapraszamy młodszych i starszych na najbardziej kolorową atrakcję festiwalu!

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 22Ricardo Band

Chyba nie istnieje idealny przepis na świetną zabawę, ale każdy przyzna, że podstawą dobrej imprezy jest zespół muzyczny. Dlatego też sobotni wieczór uatrakcyjni dobrze znany lokalnej publiczności zespół Ricardo Band, w którego w skład wchodzi Ryszard Pałucki i jego córka Patrycja Pałucka-Staszczuk, a także Zbigniew Sawicki i Zbyszek Jelonek. Talent, pasja, wieloletnie doświadczenie i wspaniały kontakt z publicznością. Muzyka zespołu z pewnością porwie Was do tańca!

 

 

Główczycki Festiwal Lata 11VII Przegląd Zespołów Ludowych

Coś dla wszystkich miłośników folkloru! Na główczyckiej scenie muzycznej po raz kolejny zaprezentują się najwięksi pasjonaci i pasjonatki muzyki ludowej z naszego regionu. Wszystko to na zaproszenie Zespołu Ludowego Klęcinianki pod przewodnictwem instruktora Ryszarda Pałuckiego.

 

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 4Strefa dla dzieci i darmowe dmuchańce

Tutaj każde dziecko znajdzie coś dla siebie! Będą darmowe ''dmuchańce'', a także szereg innych atrakcji takich jak malowanie twarzy, kącik zabaw dla najmłodszych oraz wiele innych fajnych rzeczy. Animacjami i zabawami dla najmłodszych zajmą się wolontariusze z AMICUSA, Fundacji Przystań oraz pracownice świetlic wiejskich gminy Główczyce.

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 5Festiwal Baniek Mydlanych

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (i nie tylko) do wspólnej zabawy z bańkami mydlanymi! Będziemy mieli dla Was sprzęt do robienia baniek, duuużo darmowego płynu i generator baniek, który zasypie Was bańkami. To doskonała rozrywka dla wszystkich, bez wyjątków.

 

 

 

 

Główczycki Festiwal Lata 1MeGustar

Zespół wykonujący muzykę disco polo. Powstał w 2014 roku i tworzą go: Sławek Woźnica „Buzek” (perkusja, autor wszystkich kompozycji grupy), Patryk Woźnica „Bazar” (gitara prowadząca oraz wokal, autor wszystkich tekstów zespołu) i Robert Dworniczak „Koper” (wokal główny).

Popularność przyniósł grupie teledysk do piosenki „Baja Bongo". W 2014 roku zespół został określony najlepszym debiutem w kategorii muzyki dance i zdobył prestiżową, branżową nagrodę „Edenka 2014” w kategorii najlepszy debiut muzyki dance.

Formacja ma na koncie krążek zatytułowany "Elo Melo"(2014), na którym jest 14 gorących tanecznych kawałków, w tym takie hity jak „Po prostu kochaj", „Chcę Ciebie", „Pocałuj mnie", „Malowane serca" czy tytułowy „Elo Melo".

 

Główczycki Festiwal Lata 23Modesta Pastiche

Iinteresujące stylizacje i aranżacje, a także charakterystyczny wizerunek artystyczny z charyzmatyczną wokalistką na czele. Grupa skupia muzyków różnych środowisk muzycznych. Połączenie naturalnych instrumentów z elektroniką lub DJ-skim pazurem nadaje brzmieniom formacji wyjątkowy klimat. Repertuar koncertowy stanowią standardy rozrywkowe, jak również autorskie kompozycje w niepowtarzalnej, żartobliwej atmosferze oraz elektro-retro-fuzji.

Twórcami grupy są: Karol Rogacz i Edyta Kaczmarek-Rogacz. Angażują się oni w różne projekty. Nie jest im obce przeskakiwanie ze stylu w styl, nie trzymają się oni kurczowo jednej myśli. Obecny kształt formacji: wokal, akordeon, gitara, gitara basowa, klarnet, trąbka, puzon bass, DJ – beat.

Zespół można było zobaczyć w programach „Jaka to melodia?” i „Kabaretowa Scena Dwójki”.

 

Główczycki Festiwal Lata 25Teatr Władca Lalek

Teatr objazdowy, który spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego. Najwierniejszą jego widownią są jednak dzieci, dlatego też z myślą o nich przygotowywany jest repertuar. Obecnie znajduje się w nim osiem spektakli dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Na Festiwalu Lata będziemy mieli okazję obejrzeć dobrze wszystkim znaną bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates