Wakacyjna wycieczka do Westerplatte

Wycieczka do Westerplatte 1W dniu 26 lipca 2023 roku udaliśmy się na wyczekiwaną wycieczkę do Gdańska. Po długiej jeździe autokarem dotarliśmy do stolicy naszego województwa. Tam czekał zacumowany w porcie piracki statek „Czarna Perła”, który zabrał nas w rejs na Westerplatte. Po drodze przewodnik pokazywał ciekawe miejsca.

Po dotarciu na Westerplatte zostaliśmy zapoznani z historią i wydarzeniami z września 1939 roku. Minutą ciszy oddaliśmy cześć bohaterom walk. Następnie oglądaliśmy pozostałości po wartowniach i budynkach z czasów obrony wybrzeża. Dotarliśmy do pomnika poświęconego bohaterom oraz dyskutowaliśmy o napisie „Nigdy więcej wojny” i jego znaczeniu w dzisiejszych czasach. Każdy z uczestników miał możliwość zakupu pamiątek z wycieczki.

Udaliśmy się w drogę powrotną „Czarną Perłą”. Czas na statku umilał wokalista, który przy akompaniamencie gitary śpiewał piękne szanty. W drodze powrotnej na uczestników czekała niespodzianka. Wizyta w KFC, gdzie każdy otrzymał kociołek frytek. W dobrych humorach i z pełnymi brzuchami, przy dobrej muzyce w autokarze wróciliśmy do Główczyc.

Zapraszamy na kolejne wycieczki. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc do Zagórzyckiej Ostoi, Bunkrów Bluchera i Biskupina.

Wycieczka do Westerplatte 2Wycieczka do Westerplatte 3Wycieczka do Westerplatte 4Wycieczka do Westerplatte 5Wycieczka do Westerplatte 6Wycieczka do Westerplatte 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates