"Słowińskie wędrówki" - wernisaż prac Doroty Chmiel

Słowińskie wędrówki wystawa 1W niedzielę, 24 września w GOK-u odbył się wernisaż wystawy "Słowińskie wędrówki", której autorką jest Dorota Chmiel. Wydarzenie przyciągnęło spore grono miłośników sztuki, którzy z zainteresowaniem oglądali prace stworzone przez lokalną artystkę.

Na wystawie prezentowane są linoryty ukazujące piękno regionu nadmorskiego. Prace dotyczą głównie fauny i flory występującej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Autorka skupia się przede wszystkim na pokazaniu gatunków chronionych oraz zagrożonych wyginięciem, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na ważne kwestie dotyczące dbania o środowisko. Oprócz tego wśród wystawionych prac znalazły się szkice i obrazy przedstawiające ważne dla autorki miejsca w gminie Główczyce.

Wystawa została sfinansowana ze środków Powiatu Słupskiego w ramach stypendium Starosty Słupskiego w dziedzinie kultury.

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia wystawy, której autorem jest Pan Roman Legawiec. Trofea Leśne, czyli korzenie różnego kształtu i koloru pozwalają przenieść się w świat wyobraźni. Wszystkie został zebrane przez mieszkańca naszej gminy, wyeksponowane i nazwane w ciekawy sposób.

Obydwie wystawy można oglądać w holu GOK-u w najbliższych tygodniach w godz. 8:00 - 16:00. Zapraszamy!

Słowińskie wędrówki wystawa 2Słowińskie wędrówki wystawa 3Słowińskie wędrówki wystawa 4Słowińskie wędrówki wystawa 5Słowińskie wędrówki wystawa 6Słowińskie wędrówki wystawa 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates