Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego

Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 127 grudnia gościliśmy w naszej gminie słuchaczy i uczestników projektów realizowanych przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy. Przyjazd blisko 30-osobowej grupy miał za zadanie przybliżyć naszym przyjaciołom z KUL-u piękno lokalnej przyrody i pokazać najciekawsze punkty gminy Główczyce.

Następnie, już w GOK-u odbyły się warsztaty wokalne podczas których doskonaliliśmy umiejętności śpiewu dawnych pastorałek poprowadzone przez Magdę Lesiecką. Pokazaliśmy również jak malować "Główczyckie Kamyki" - pod okiem naszej animatorki Doroty Chmiel, każdy stworzył swoje lokalne kamyki. Mamy nadzieję, że popularna u nas zabawa przyjmie się również na Kaszubach.

Na zakończenie, w dwóch obszernych prezentacjach goście z KUL-u dowiedzieli się więcej na temat historii gminy Główczyce, publikacji wydanych przez nasz ośrodek, a także działań związanych z ochroną przyrody nadmorskiej podejmowanych przez Błękitny Patrol WWF. Dziękujemy za miłą wizytę, wiele ciekawych inspiracji i twórczo spędzony czas!

Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 2Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 3Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 8Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 5Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 6Wizyta studyjna z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates