Herbatka dla Babci i Dziadka - warsztaty

Herbatka dla babci i dziada 1W dniu 19.01.2024 r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyły się warsztaty tworzenia herbaty ziołowej na patyku. Zajęcia miały na celu zapoznać małych uczestników ze światem ziół poprzez wspaniałą zabawę przy tworzeniu niebanalnego prezentu dla babć i dziadków.

Mali uczestnicy warsztatów z wielkim zainteresowaniem słuchali o właściwościach ziół, poznawali ich piękne aromatyczne zapachy, a odważne osoby nie zawahały się dotknąć suszonej pokrzywy! (po obróbce termicznej pokrzywa traci swoje kłujące moce). Na stole zagościły różne zioła, z których powstały autorskie lizaki m.in. kwiaty jaśminu, ślazu dzikiego, chabra bławatka, pączki róży, chińska biała herbata, czy koszyczki rumianku o wspaniałych właściwościach prozdrowotnych. Takiego lizaka wystarczy zaparzyć wrzątkiem, by dziadkowie cieszyli się jej smakiem i zapachem.

Dla chętnych osób, również najdziksza natura zaoferowała swoje skarby- herbatę z badyli, którą można było sporządzić z szyszek olchy, igliwia sosnowego i pędów dzikiej jeżyny. Taką herbatkę można pić w okresie zmniejszonej odporności, gdyż wspomaga organizm w walce z wirusami i bakteriami.

Te nietuzinkowe prezenty zostały pięknie zapakowane i opatrzone własnoręcznie zdobionymi etykietami.
Dziękujemy za udział w warsztatach,Waszą pozytywną energię i obecność!

Korzystając z okazji, życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Waszego święta zdrowia, pogodny ducha i radości. Niech miłość, którą obdarzają Was najbliżsi, napełnia Was młodzieńczą energią oraz uśmiechem!

Herbatka dla babci i dziada 2Herbatka dla babci i dziada 3Herbatka dla babci i dziada 4Herbatka dla babci i dziada 5Herbatka dla babci i dziada 6Herbatka dla babci i dziada 7

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates