Operacja Czysta Rzeka 2024

Operacja Czysta Rzeka 2024 3Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #OperacjaCzystaRzeka za nami!

W sobotę, 13 kwietnia blisko 100 osób zebrało się, aby posprzątać główne rzeki w naszym regionie - Łupawę oraz Łebę. Do Operacji Czysta Rzeka Łupawa dołączyli: PZW Koło Główczyce i Straż Rybacka z gminy Główczyce, dzieci i młodzież ze Świetlicy Będziechowo oraz Świetlicy Żelkowo wraz z opiekunami, wolontariusze Błękitnego Patrolu oraz mieszkańcy gminy Główczyce, a także gminy Smołdzino i Damnica.

Wszyscy z ogromnym zapałem zabraliśmy się za sprzątanie odcinka rzeki w okolicach Czarnego Młyna, na trasie od Żelkowa do trzeciej tamy. Po niecałych dwóch godzinach z obfitą zdobyczą zameldowaliśmy się z powrotem. Zebraliśmy ponad 30 potężnych worków ze śmieciami. Za włożony trud czekała nas nagroda - świadomość, że nasza okolica jest trochę czystszym miejscem do życia. Po sprzątaniu udaliśmy się do świetlicy w Żelkowie, gdzie czekało na nas ognisko i zasłużony odpoczynek. Najmłodsi i trochę starsi uczestnicy otrzymali dyplomy i gadżety :)

Operacja Czysta Rzeka 2024 2Operacja Czysta Rzeka 2024 5Operacja Czysta Rzeka 2024 4

Po krótkim odpoczynku po sprzątaniu rzeki Łupawy, spotkaliśmy się na moście w Gaci, by posprzątać ujście rzeki Łeby. Do wspólnego sprzątania dołączyła Straż Rybacka i wędkarze PZW Koło Główczyce, wolontariusze Błękitnego Patrolu, dyrektor i przedstawiciele Słowińskiego Parku Narodowego, dzieci ze Świetlicy Izbica i Świetlicy Ciemino wraz z opiekunami oraz okoliczni mieszkańcy. Nie zabrakło też niezawodnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicy oraz MDP Izbica.

Rzeka Łeba niesie ze sobą spore ilości śmieci, które następnie są znoszone przez wiatr i fale na południowy brzeg jeziora Łebsko. Właśnie tam skierowaliśmy nasze kroki. Po dwóch godzinach ciężkiej pracy zabraliśmy ponad 60 worków śmieci. Ujście rzeki Łeby to jedno z najpiękniejszych miejsc na Pomorzu, a po uprzątnięciu nabrało jeszcze większego uroku.

Po zakończeniu akcji przenieśliśmy się do Izbicy na wspólne ognisko. Wyróżniliśmy też najmłodszych i tych trochę starszych wolontariuszy, a także przekazaliśmy gadżety otrzymane od organizacji wspierających akcję.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Operacji Czysta Rzeka i zachęcamy do podejmowania dalszych działań na rzecz naszej pięknej gminy.

Operacja Czysta Rzeka 2024 1Operacja Czysta Rzeka 2024 7Operacja Czysta Rzeka 2024 6

 

Album: Operacja Czysta Rzeka Łupawa

Album: Operacja Czysta Rzeka Łeba

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates