Biesiada Powiatowa: Kowbojski świat

Biesiada powiatowaW sobotę, 12 maja 2012r., odbyła się Biesiada Powiatowa, której przewodnim tematem muzycznym był świat Dzikiego Zachodu. W spotkaniu uczestniczyli licznie przedstawiciele Starostwa Powiatowego Słupsk, włodzarze gmin powiatu słupskiego oraz samorządowcy z gminy Główczyce. Spotkania samorządowców właśnie w Główczycach mają długą tradycję związaną z przypadającym w maju Dniem Samorządu Terytorialnego.

Goście zostali powitani przez starostę powiatu Sławomira Ziemianowicza, Wójta Gminy Główczyce - Teresę Florkowską, oraz Przewodniczącego Rady Gminy Główczyce - Michała Matkowskiego. Następnie zgromadzeni mogli wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez sekcję wokalną Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach prowadzą przez Rafała Przybyło. Później przyszedł również czas na naukę rzucania lassem oraz inne konkursy sprawnościowe, które umilały spotkanie zebranym gościom.