Magiczne Andrzejki w Główczycach

bal andrzejkowy 1Słodki poczęstunek, liczne konkursy i wróżby andrzejkowe, lecz przede wszystkim dobra zabawa - to wszystko czekało na dzieci przybyłe w czwartek (29 listopada) do Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Dzięki współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach z GOK-iem, udało się stworzyć niesamowitą atmosferę, która zapewne na długo zapadnie najmłodszym w pamięci.

Całą imprezę poprowadzili nauczyciele - Anna i Jonasz Mrozik, którzy przy wsparciu opiekunów świetlic, nauczycieli i rodziców stworzyli doskonałą atmosferę do wspólnej zabawy.

bal andrzejkowy 16Już przed południem dzieci wraz z opiekunami całymi klasami pojawiły się w Gminnym Ośrodku Kultury, przyszły również mamy z młodszymi pociechami. Na przybyłych czekała andrzejkowa dekoracja oraz wspomniani wcześniej wodzireje. Państwo Mrozik w umiejętny sposób zaprosili dzieci do zabawy i tańca od początku znajdując nić porozumienia z najmłodszymi. Śpiewy na żywo, tańce i zabawy, karaoke - to tylko część repertuaru jaki mieli do zaprezentowania. W przerwach między blokami tanecznymi dzieci korzystały z przygotowanych wróżb andrzejkowych. W role wróżek wcieliły się opiekunki świetlic z terenu gminy Główczyce, wspierane przez nauczycieli. Przy specjalnie utworzonych siedmiu stanowiskach dzieci, w ramach swoich klas, mogły wywróżyć sobie przyszły zawód, dowiedzieć się jakie pozytywne zmiany nastąpią w ich życiu, czy nawet skorzystać z porad roześmianej wróżki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się andrzejkowe serca, przy których dzieci mogły poznać imię swego przyszłego adoratora. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy.

bal andrzejkowy 36W przerwach, poszczególnymi klasami, dzieci udawały się na słodki poczęstunek, chętni mogli wziąć udział w konkursach czy poddać się malowaniu twarzy. Przy wszystkim zgodnie działali i wspierali się rodzice, nauczyciele oraz pracownicy świetlic i GOK-u. Po prawie czterech godzinach zabawy, andrzejkowy bal dla dzieci zakończył się, a dzieci udały się do domu. Dzięki zorganizowanym dowozom, w zabawie mogły wziąć udział wszystkie dzieci z obszaru szkoły w Główczycach - na imprezie było prawie 150 osób. Wszyscy wspólnie stwierdzili, że był to niezapomniany dzień.

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła, Paweł Żmuda