Wigilia Gminna w Żelkowie

wigilia w zelkowie 16-12-2011 516 grudnia 2011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelkowie odbyła się Wigilia dla Osób Starszych i Samotnych. W tym roku w gminie Główczyce zaplanowano i zorganizowano trzy takie uroczystości: w Pobłociu, Żelkowie i Główczycach. Wszystkim wydarzeniom patronował Urząd Gminy w Główczycach, który przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury zadbał o zaopatrzeniową i logistyczną stronę spotkań. Dzięki pozyskaniu licznych sponsorów oraz ludzi dobrej woli udało się przygotować posiłek wigilijny dla osób, które najbardziej potrzebują wsparcia.

Stół wigilijny został zastawiony potrawami przygotowanymi przez pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Żoruchowie, Żelkowie i Będziechowie. W świątecznie przystrojonej stołówce czuć było przyjemną i ciepłą atmosferę zbliżających się świąt. Nie mogło oczywiście zabraknąć łamania się opłatkiem i wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz proboszcz z parafii Wrzeście.

Jednym z głównych punktów programu artystycznego był występ jasełkowy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie. Tradycyjne przedstawienie historii biblijnego narodzenia Jezusa pięknie współgrało z ustrojonymi choinkami oraz snopkami słomy. Młodzież z pasją i entuzjazmem włączyła się w odgrywanie scenki, a w przerwach młodsze dzieci w chórku wykonywały kolędy i pastorałki.

Spotkanie zaszczyciła grupa około 50 zaproszonych gości z okolicznych wsi, a także liczni przedstawiciele władz gminy oraz proboszcz parafii Wrzeście. Zaproszeni mieszkańcy z radością przyjęli fakt, że wigilijne spotkanie odbyło się właśnie w Żelkowie i wyrazili nadzieję, że w kolejnych latach będzie podobnie.

wigilia w zelkowie 16-12-2011 6

wigilia w zelkowie 16-12-2011 7