Konkurs Palm i Pisanek

Konkurs Palm i PisanekW pierwszy dzień kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną Gminy Główczyce. Jury oceniało zarówno pomysłowość, pracochłonność wykonania jak i walory artystyczne dostarczonych prac.

Do konkursu zgłoszono 71 prac w konkursie pisanek oraz 34 palmy wielkanocne, wykonanych zarówno przez zespoły ze szkół, świetlic wiejskich, sołectw, kół gospodyń wiejskich, jak i prace indywidualne. Wszystkie prace wykonane zostały z dużą starannością, pięknie nawiązując do polskich tradycji świąt Wielkanocnych. Twórcy rywalizowali w 6 kategoriach na pisankę i 3 kategoriach palm. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.

W konkursie pisanek, komisja konkursowa dokonała wyboru najpiękniejszych prac już 27 marca, jednak do dziś były one objęte tajemnicą. Dopiero podczas uroczystego spotkania w Niedzielę Palmową ogłosiliśmy wyniki we wszystkich konkurencjach. W kategoriach prac zbiorowych zdecydowaną przewagę miały prace wykonane we wschodniej części naszej gminy - pierwsze miejsce w dwóch kategoriach przypadło Rzuszczom (świetlicy i Kołu Gospodyń Wiejskich) a także Zespołowi Szkół w Pobłociu za zbiorową pracę uczniów. W najciekawszej kategorii prac indywidualnych, wśród dorosłych, tradycyjnie już bezkonkurencyjna okazała się Pani Emilia Biernacka, której prace spotkały się z największym uznaniem komisji. Na uwagę zasługują również kolejne miejsca w tej kategorii, wykonane nowatorskimi technikami zdobniczymi.

konkurs pisanek 6Komisja konkursowa w składzie

Michał Matkowski ? Przewodniczący Rady Gminy Główczyce
Joanna Lipczyńska ? Sekretarz Gminy Główczyce
Bożena Szymańska - Kierownik Biblioteki Publicznej w Główczycach
Dariusz Klimczak ? artysta fotograf

postanowiła wyróżnić następujące prace:

Kategoria Świetlic Wiejskich

1. Świetlica Rzuszcze
2. Świetlica i koło plastyczne GOK
3. Świetlica Klęcino
Wyróżnienia: Świetlica Będziechowo, Świetlica Wolinia, WDK Pobłocie

konkurs pisanek 14Kategoria KGW i Sołectwa
1. Koło Gospodyń Wiejskich Rzuszcze
2. Sołectwo Drzeżewo-Lipno
3. Koło Gospodyń Wiejskich Żelkowo

Kategoria Przedszkola i Szkoły
1. Zespół Szkół w Pobłociu
2. Przedszkole Niepubliczne "Kubuś Puchatek" z Pobłocia
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, grupa przedszkolna ?Tygrysy?
Wyróżnienie: Zespół Szkół w Stowięcinie

Kategoria Prace indywidualne ? dorośli
1. Emilia Biernacka
2. Ilona Dembek
3. Mirosław Warowny

Wyróżnienie Agnieszka Ziomek

konkurs pisanek 12Kategoria Prace indywidualne ? młodzież
1. Adrian Jankiewicz
2. Dominika Kowalko
3. Aleksandra Batóg
Wyróżnienie: Martyna Kowal

Kategoria Prace indywidualne ? dzieci
1. Mateusz Florek
2. Maja Dembek
3. Martyna Jóskowska

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Konkurs Palm został rozstrzygnięty 1 kwietnia. Tego dnia, po głównej mszy świętej w kościele w Główczycach, barwny pochód z palmami dotarł do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Główczyce mogli podziwiać dostarczone wcześniej pisanki, przyniesione przez delegacje palmy, jak również efekty pracy młodzieży która wzięła udział w konkursie plastycznym "Skarby Główczyckiej Przyrody".

konkurs palm 6Komisja konkursowa w składzie:
Teresa Florkowska - Wójt Gminy Główczyce
Michał Matkowski - Przewodniczący Rady Gminy Główczyce
ks. Tadeusz Stromski - Proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła w Główczycach
Anna Niklas - pracownik naukowy Katedry Historii Sztuki i Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, artysta fotograf
Tomasz Niklas - pracownik naukowy Katedry Historii Sztuki i Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, publicysta

dokonali wyboru następujących prac

Kategoria Szkoły i świetlice wiejskie