Zapraszamy na warsztaty haftu krzyżykowego

warsztaty haftu krzyzykowegoDnia 12-13 czerwca 2013 roku miłośnicy robótek ręcznych wzięli udział w warsztatach zorganizowanych dla nich w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. W czwartek, w godzinach popołudniowych, odbyły się zajęcia z haftu krzyżykowego dla dorosłych, natomiast następnego dnia podobne warsztaty adresowane do uczniów klas gimnazjalnych.

W dwudniowych warsztatach wzięło udział łącznie ponad 30 osób. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki Fabryce Nici Ariadna S.A. z Łodzi, która sfinansowała całość materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów. Zajęcia poprowadziła pani Anna Baranowicz - specjalistka, która jest ekspertem w zakresie współczesnych szkół haftu.

Mimo, że haft krzyżykowy jest jedną z najpopularniejszych technik hafciarskich, to wiele osób jest samoukami. Spotkanie z Panią Anną było dla nich okazją by podszkolić swój warsztat a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat swojej pasji. Podobnie, dla uczniów gimnazjalnych, była to możliwość porozmawiania z ekspertem w dziedzinie nici i zaczerpnięcie inspiracji do dalszych działań.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki Fabryce Nici Ariadna S.A. z Łodzi, która zapewniła całość materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów oraz instruktorów prowadzących szkolenie. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

warsztaty haftu krzyzykowego 2warsztaty haftu krzyzykowego 3warsztaty haftu krzyzykowego 4

warsztaty haftu krzyzykowego 5warsztaty haftu krzyzykowego 6warsztaty haftu krzyzykowego 7

Plakat - Warsztaty haft krzyzykowy

Tekst: Paweł Żmuda, zdjęcia: Bogusław Chyła