[FILM] Cała Szkoła - cały Hymn

flaga polskiW Zespole Szkół w Pobłociu, w której w tym roku uczy się 213 uczniów, od lat dużą wagę przywiązuje się do tradycji i patriotycznego wychowania. Dlatego też młodzież w wyjątkowy sposób postanowiła uczcić nadchodzące mistrzostwa w piłce nożnej ?Euro 2012?. Wszyscy uczniowie szkoły, od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy gimnazjum, wzięli udział w akcji zatytułowanej ?Cała Szkoła ? cały Hymn?.

Zebrali się na Sali sportowej by wspólnie odśpiewać Hymn Polski w pełnym brzmieniu i zarejestrować to wykonanie na filmie. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę, iż Hymn Polski składa się z czterech zwrotek, które każda osoba powinna znać i nie wstydzić się ich śpiewać.

 Pomysł nagrania młodzieży śpiewającej hymn zrodził się podczas majowej uroczystości rocznicowej z okazji nadania szkole sztandaru. Wtedy wielu zebranych gości miało okazję po raz pierwszy usłyszeć uczniów z Pobłocia śpiewających pełne cztery zwrotki hymnu. Postanowiliśmy stworzyć nagranie, zwłaszcza, że przed Mistrzostwami Europy często słyszymy hymn i chcemy być dumni jako Polacy, że jesteśmy organizatorami tak dużej imprezy sportowej.

Nagranie zostało zrealizowane w specyficzny sposób ? pierwsze trzy zwrotki nagrane są z podkładem muzycznym, natomiast czwarta, najmniej znana, została zaśpiewana bez podkładu. Jest to celowy zabieg, mający podkreślić fakt, iż hymn można i należy wykonywać w pełnym brzmieniu, a przynajmniej znać jego treść.

Jak nam wyszło? Oceńcie sami!

 

 

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates