Aktualności 2013

4 września

Pojawiły się kolejne pozytywne relacje i wspomnienia z imprezy. Zapraszamy też do zapoznania się z mapami z imprezy - zobaczcie raz jeszcze którędy wiodły trasy I Pieszego Rajdu na Orientację "Maczuga Stolema". Specjalnie dla fanów InO wrzuciliśmy nasze mapki koło plakatu z imprezy pod linkiem

 


 

3 września

Zapraszamy serdecznie do przeczytania naszej relacji z Maczugi Stolema, którą zamieszczamy dziś na naszej stronie, oraz do przeczytania relacji osób które tam były i widziały lub też dowiedziały się o niej i ją ciekawie opisały - można je przejrzeć tu. Pozytywne relacje pisane spontanicznie po imprezie dowodzą, że nasza praca nad tą ciekawą inicjatywą się opłaciła. Dziękujemy!

 

 


 

2 września


Mamy przyjemność zaprezentować galerię zdjęć z naszej imprezy. Staraliśmy się wybrać możliwie szeroką pulę fotografii, by każdy mógł odnaleźć siebie na zdjęciach. Zapraszamy do oglądania, oceniania i komentowania galerii zdjęć pod linkiem.

 

 


 

1 września

TOP 10 na trasie TP13:
1. Sławomir Kobierowski ? Bytów (STOPA GOCHA) oraz Jacek Wąsicki ? Słupsk (STOPA GOCHA)? 1h 36 min 12 sek.
2. Robert Skorupski ? Słupsk (Stopa Słupsk) ? 1h 55 min 44 sek.
3. Jacek Gierlach ? Słupsk (Stopa Słupsk) ? 1 h 55 min 54 sek.
4. Jacek Górniaczyk ? Sady (Znajomi i Przyjaciele Królika) ? 2h 00 min 00 sek.
5. Paweł Sadowski ? Słupsk (Stopa Słupsk) ? 2h 3 min 20 sek.
6. Romuald Miszewski ? Rumia ? 2h 14 min 17 sek.
7. Sławomir Ćwirko ? Słupsk (Stopa Słupsk) ? 2h 27 min 05 sek.
8. Paweł Piwowarski ? Kolbudy (Muffiny) oraz Elwira Piwowarska ? Kolbudy (Muffiny)? 3h 3 min 43 sek.
9. Jakub Florkowski ? Główczyce ? 3h 7 min 38 sek.
10. Sławomir Michalik ? Główczyce ? 3h 7 min 43 sek.

 

TOP 10 na trasie TP35:

1. Jarosław Bartczak - Papowo Toruńskie (UMKS Orkan Ostróda) - 5h 35 min 30 sek.
2. Marcin Hippner - Gdańsk (Kopaga) - 7h 12 min 27 sek.
3. Tomasz Szot - Gdańsk (Harpagan) - 7h 23 min 35 sek.
4. Marcin Owczarski - Chojnice - 7h 35 min 40 sek.
5. Daniel Kozłowski - Lębork (Baza 44) - 7h 41 min 48 sek.
6. Andrzej Witkowski - Gdańsk - 9h 26 min 10 sek.
7. Łukasz Żmiejko - Koszalin (cobra.js1373) - 9h 43 min 49 sek.
8. Szymon Szkudlarek - Szczecin (Bolimie Noga) - 9h 51 min 18 sek.
9. Robert Waś - Myślibórz (Team Myślibórz) - 9h 51 min 19 sek.
10. Sebastian Wojciechowski - Bezrzecze - 9h 53 min 20 sek.

Reszta wyników jest już dostępna w zakładce wyniki uczestników rajdu. Wyniki szczegółowe z czasami zaliczenia poszczególnych punktów postaramy się przygotować do końca tygodnia.

 

 


 

31 sierpnia 2013 r.

I Rajd na Orientację "Maczuga Stolema" wystartował - mamy dokładnie 99 uczestników, 70 zdecydowało się na trasę Mały Stolem liczącą 13 km, 29 śmiałków wybrało bardziej wymagający dystans 35 km. Kolejne informacje już niebawem!

 

 


 

30 sierpnia 2013 r.

Trasa trudna jest aktualnie roznoszona przez naszego budowniczego tras - Tomasza Wiktorzaka, który w terenie z centymetrem i mapą dba o to, by punkty były rozmieszczone zgodnie z założeniami. Trasę łatwą umieścimy w części dziś, a w częsci dopiero jutro, by zapobiec "znikaniu" punktów.

Hala również jest już przygotowana na przyjęcie pierwszych gości - zarówno miejsca noclegowe jak i stanowiska do rejestracji czekają, flagi i materiały od sponsorów również są już rozmieszczone. Zapraszamy!

Pogoda na jutro zapowiada się dobrze: lekko pochmurne niebo, lecz bez opadów, temperatura powyżej 20 stopni. Idealne warunki na rajd

 

 


 

28 sierpnia 2013 r.

Na liście zapisanych uczestników Maczugi Stolema zbliżamy się do 60-tki!! Wśród zawodników całe podium ostatniej imprezy na orientację "Czarna Cobra" pod Koszalinem. Zapraszamy i czekamy na kolejnych - baza pomieści i 1000 osób!

 

 


 

27 sierpnia 2013 r.

Plakat - festyn  stolemDla tych, którzy zachowają jeszcze siły po "Maczudze Stolema"  przygotowaliśmy festyn z zabawą taneczną do późnych godzin nocnych... zachęcamy do pozostania w Główczycach także po oficjalnym zakończeniu rajdów!

 

Dziś przyjechały do nas pierwsze banery od sponsorów, spodziewamy się jeszcze kilku oraz kilku... niespodzianek, które ujawnimy niebawem!

 

 

 

 


 

26 sierpnia 2013 r.

Oto oficjalny materiał promujący I Pieszy Rajd na Orientację "Maczuga Stolema", który odbędzie się 31 sierpnia 2013 roku w Główczycach. Film został stworzony przez Bogusława Chyłę, biegła Joana Tscheinig. Zachęcamy do obejrzenia!

http://vimeo.com/73155645

 


 

26 sierpnia 2013 r.

Kolejna dobra wiadomość! Profesjonalny zegar do pomiaru czasu na Maczudze Stolema zapewniła firma Domtel-Sport. Dziękujemy! Firma ta obsługiwała w tym roku między innymi Tour de Pologne!

 


 

23 sierpnia 2013 r.

numerPaczka z dyplomami, numerami startowymi oraz, co najważniejsze, z mapami dotarła dziś przed 15-tą do Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach. Dzięki profesjonalnej drukarni wydruk jest naprawdę wysokiej klasy: dobrej jakości papier i pokrycie map laminatem z pewnością zapewni im dobrą trwałość.

Mamy nadzieję że się spodobają i będą dobrze służyły.

 

 


22 sierpnia 2013 r.

 

Mieliśmy przez ostatnie dwa dni problemy z serwerami - dostawca usługi twierdzi że to problemy po jego stronie, jednak my podejrzewamy, że powodem przeciążenia serwerów może być rosnące zainteresowanie naszą imprezą. W każdym razie, zgodnie z zapewnieniemia firmy udostępniającej serwer problemy nie powinny się powtarzać. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych!

 


punkt kontrolny20 sierpnia 2013 r.

 

Uchylamy rąbka tajemnicy! Miło mi poinformować, że na Trasie Mały Stolem (TP13) jest do odnalezienia 12 Punktów Kontrolnych, natomiast na Trasie Duży Stolem (TP35) - 15 Punktów Kontrolnych. Jest gdzie się wykazać! Punkt w terenie będzie wyglądał mniej więcej tak jak na załączonym obrazku. Zapraszamy.

 


18 sierpnia 2013 r.

W ten sposób można zareklamować naszą gminę - nagranie zostało dokonane u ujścia rzeki Łeby, a jego autorem jest Bogusław Chyła, pracownik GOK-u  i jeden z organizatorów rajdu. Jego zdjęcia z terenu gminy możecie oglądać również w zakładce o rajdzie. Myślimy również o filmiku promującym nasz rajd, mam nadzieję że zdążymy go wypuścić jeszcze przed rajdem.

Film przedwiośnie

 


16 sierpnia 2013 r.

Plakaty już do nas dotarły. Od jutra rozpoczynamy plakatowanie - głównym celem jest powiat słupski i lęborski, jednak nasze plakaty pojawią się również  w Trójmieście, na Izerskiej Wielkiej Wyrypie oraz w sklepach branżowych w wielu punktach województwa pomorskiego.

 


 

12 sierpnia 2013 r.

Trasy mamy już gotowe. Budowniczym tras jest instruktor GOK, Tomasz Wiktorzak. Wśród ciekawych miejsc znajdą się charakterystyczne punkty krajobrazu naszej gminy jak zabytki przeszłości, kurhany, stare drzewa czy leśne jeziorka. Atrakcji z pewnością nie braknie!

 


 

31 lipca 2013 r.

Patronat medialny nad imprezą potwierdziły: Radio Fama Słupsk, portal trojmiasto.pl oraz portal Wrota Pomorza. W każdym z tych serwisów pojawiają się informacje i zajawki dotyczące rajdu. Możemy się też spodziewać bannerów i przedstawicieli mediów na samej imprezie. Dziękujemy!

Logo fama slupsk 72dpi RGBlogo rgb trojmiastologo wrota300

 

ORGANIZATOR RAJDU

Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

 

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates