Hawajski Piknik Senioralny

Hawajski Piknik Senioralny 112 sierpnia 2022r. przy hali sportowej w Główczycach odbył się Hawajski Piknik Senioralny, który był kolejną imprezą adresowaną do seniorów z gminy Główczyce jak również partnerskich klubów senioralnych działających w powiecie słupskim. Dzięki ścisłej współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach Hawajski Piknik Senioralny został przygotowany na najwyższym poziomie.

Egzotyczny klimat i wystrój pozwolił naszym gościom z 7 partnerskich gmin poczuć się jak na Hawajach. Wszyscy goście otrzymywali kwieciste łańcuchy, można też było poleżeć na leżaku pod parasolem i sączyć zimny napój przez słomkę, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w ramce „Aloha”.

W konkursie na Srebrne Serce, dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych seniorów gminy Główczyce w tym roku nagrodzeni zostali: Anna Jurcaba, Jerzy Mańkowski oraz Zbigniew Kitowski. Gratulujemy zarówno nagrodzonym jak i wszystkim wyróżnionym w konkursie.

Oczywiście były występy lokalnych artystów – Zespołu Klęcinianki, członków Stowarzyszenia „Aktywni na nowo” oraz solistki Agaty Szymańskiej. Gościnnie wystąpił Klub Seniora z Kępic. Jednak najwięcej emocji wzbudziły występy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczypkowicach. Ich Hawajski taniec porwał gości na parkiet.

Całą oprawę muzyczną i prowadzenie oczywiście przejął Zespół Ricardo Band, bez którego ta zabawa nie byłaby taka sama.
Jak zawsze pyszny był poczęstunek – ciasta, chleb ze smalcem czy żurek. Ogromnym wsparciem byli nasi stali sponsorzy, którym bardzo dziękujemy.

Wydarzenie odbyło się w ramach Projektu „Srebrna Sieć II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Hawajski Piknik Senioralny 2Hawajski Piknik Senioralny 3Hawajski Piknik Senioralny 4Hawajski Piknik Senioralny 5Hawajski Piknik Senioralny 7Hawajski Piknik Senioralny 6

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!