PechaKucha po raz pierwszy w powiecie słupskim!

pecha-kuchaJuż w grudniu zostanie zorganizowana pierwsza PechKucha (czyt. peczakcza) w Słupsku, realizowana wspólnie przez GOK Główczyce oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. PechaKucha to forma prezentacji swojego tematu (zainteresowania, pasji, pomysłu, inicjatywy) w połączeniu z prezentacją multimedialną. Każdy z występujących prezentuje 20 slajdów, a o każdym z nich może mówić nie dłużej niż przez 20 sekund. To daje niecałe 7 minut, by pokazać swoją prezentację i zainteresować nią innych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przygotowania własnych prezentacji i wystąpienia.

PechaKucha Nights odbywa się w ponad 790 miastach na całym świecie. Są to nieformalne spotkania, gdzie ludzie spotykają się oraz dzielą się swoimi pasjami. Zabawa i twórczość przeplatają się tworząc platformę do integracji i poznawania nowych osób.

Format prezentacji został opracowany przez Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Format ten został opracowany ponieważ architekci mówią zbyt wiele! Daj im mikrofon i prezentacja będzie trwać wiecznie! Niestety jeślu dasz PowerPoint komuś innemu jest ten sam problem. Pierwsza PechaKucha odbyła się w nocy w ich galerii w Tokio w lutym 2003 roku. Klein i Dytham nadal organizują i wspierają globalną sieć PechaKucha Night and organizują PechaKucha w Tokio.

Kto może się zaprezentować?
Każdy! Wystarczy trochę odwagi.
Córka Astrid (współzałożycielki PKN) zrobiła prezentację gdy miała 5 lat i matka Marka (współzałożyciela PKN) gdy miała 69 lat.

Zapraszamy do śledzenia dalszych informajci na temat pierwszej imprezy PechaKucha w Słupsku na portalu facebook

Zapowiedź Pecha Kucha w Radio Fama:

Click to download in MP3 format (912.6kB)

Pecha Kucha plakat