Główczycki Festiwal Lata 2023 za nami!

Główczycki Festiwal Lata 9W miniony weekend na stadionie sportowym w Główczycach odbył się Główczycki Festiwal Lata. Świetna muzyka, wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje przyciągnęły wielu mieszkańców naszej gminy, a dobrej zabawy nie popsuła nawet deszczowa pogoda :)

Największa impreza w gminie Główczyce pełna była atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas aktywnie działali wolontariusze z Klub Wolontariusza Amicus Główczyce oraz z Fundacja Przystań, którzy zatroszczyli się o najmłodszych uczestników festiwalu. W strefie animacyjnej, oprócz licznych zabaw i gier, można było znaleźć malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, bańki mydlane, można też było stworzyć własne dzieło sztuki na folii. Oprócz tego na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce.

O dobrą zabawę zadbało też Nadleśnictwo Damnica, które przygotowało wiele ciekawych gier i konkursów. Na uczestników i uczestniczki czekały nagrody rzeczowe.

Główczycki Festiwal Lata 322 lipca odbył się Festiwal Kolorów. Szalona zabawa proszkami holi wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych. Stadion sportowy w Główczycach jeszcze nigdy nie był tak kolorowy!

Festiwal Lata w Główczycach to nie tylko zabawy i konkursy, ale też świetna muzyka. Podczas drugiego dnia festiwalu na naszej scenie plenerowej dużo się działo! Jako pierwsi wystąpili seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Aktywni Na Nowo Pobłocie, którzy wykonali kilka dobrze znanych publiczności utworów. Następnie zaprezentowały się utalentowane wokalistki z sekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Gwiazdą tego wieczoru był zespół MeGustar. Publiczność świetnie się bawiła przy tanecznych hitach disco polo!

Podsumowaniem drugiego dnia była Potańcówka pod Gwiazdami przy muzyce granej przez zespół Ricardo Band. Grupa w składzie Ryszard Pałucki, Patrycja Pałucka-Staszczuk, Zbigniew Sawicki oraz Zbyszek Jelonek, zapewniła wspaniałą zabawę do samego rana.

Główczycki Festiwal Lata 423 lipca w ramach Główczyckiego Festiwalu Lata odbył się VII Przegląd Zespołów Ludowych, którego gospodarzem jest zespół Klęcinianki.
Swoje utwory zaprezentowali artyści ludowi z naszego regionu. W przeglądzie wzięło udział aż jedenaści zespołów, w tym: Zespół Kobylnica, Skotawianie, Pieńkowianie, Stokrotki, Usteckie Nutki, Złoty Kłos, Zespół wokalny z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Redzikowa, Zespół wokalny Klub Seniora z Wierzchocina, Babiniec, Daminczanki i oczywiście Klęcinianki.

Pomimo deszczowej pogody atmosfera wśród uczestników i publiczności była wspaniała. Wspólne zabawa, śpiewy i tańce oraz przepiękne kolorowe stroje ludowe sprawiły, że ten pochmurny dzień stał się wyjątkowy.

Po występach Wójt Gminy Danuta May, Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Kwiatkowski, Zastępca Wójta Rafał Teterka wręczyli nagrody dla mieszkańców zasłużonych dla sportu, a także przyznali stypendia sportowe dla młodych sportowców z naszej gminy.

Główczycki Festiwal Lata 1Następnie przyszedł czas na długo wyczekiwaną przez najmłodszych atrakcję: spektakl "Czerwony Kapturek" na podstawie przekładu Jana Brzechwy w wykonaniu Teatr Władca Lalek. Była Babcia, Wilk, Gajowy i oczywiście Czerwony Kapturek w postaci lalki z piękną, sympatyczną buźką. Po uśmiechach na twarzach dzieci i dorosłych można stwierdzić, że występ bardzo się podobał :)

Na zakończenie festiwalu w strugach deszczu pojawiła się na scenie gwiazda wieczoru – zespół Modesta Pastiche. Ze sceny wybrzmiały światowe hity w interesujących aranżacjach. Charyzmatyczna wokalistka wspólnie ze świetnym zespołem zadbali o wysoki poziom muzyczny i dobrą zabawę. Opady deszczu nie powstrzymały główczyckiej publiczności przed tańcem.

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za udział w Główczyckim Festiwalu Lata! Mamy nadzieję, że mimo nie zawsze dopisującej pogody, bawiliście się świetnie!

Główczycki Festiwal Lata 8Główczycki Festiwal Lata 12Główczycki Festiwal Lata 6

GALERIA ZDJĘĆ: Główczycki Festiwal Lata 2023: Oficjalne obchody 50-lecia Gminy Główczyce
GALERIA ZDJĘĆ: Główczycki Festiwal Lata 2023: Konkursy i Festiwal Kolorów
GALERIA ZDJĘĆ: Główczycki Festiwal Lata 2023: Występy, MeGustar i Ricardo Band
GALERIA ZDJĘĆ: Główczycki Festiwal Lata 2023: VII Przegląd Zespołów Ludowych
GALERIA ZDJĘĆ: Główczycki Festiwal Lata 2023: Spektakl i Modesta Pastiche

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates