Główczyce

Oferta zajęć 2021/2022

242420261 392497072454152 6693157573096587697 n

Zapisy do grup przyjmujemy w GOK Główczyce (pn.-pt. 8:00-16:00), mailowo (gokglowczyce@gmail.com), telefonicznie (tel. 59 8 11 61 27) oraz poprzez portal Facebook.

 
Czytaj więcej...

Sobótkowy Rajd Rowerowy

IMG 1103W sobotę 19 czerwca niemal 40-osobowa grupa wzięła udział w Sobótkowym Rajdzie Rowerowym!
Nasza wycieczka wystartowała spod WDK Pobłocie, po czym udaliśmy się w stronę Wolinii, gdzie czekała już na nas spora grupa chętnych rowerzystów z Wolinii i Cecenowa. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę nad rzekę Łebę prowadzącą przez Pękalin. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać malownicze krajobrazy oraz piękne lasy.
 
Po przybyciu na miejsce wszyscy ochocza zabrali się za plecenie wianków. Okazało się ono świetną zabawą nie tylko dla płci żeńskiej, nasi chłopcy również świetnie się w nim sprawdzili. Spod rąk uczestników wychodziły piękne dzieła, które później zostały puszczone z nurtem rzeki.
Czytaj więcej...

III Amatorski Turniej Piłki Ręcznej

IMG 2944 wynikKolejny turniej piłki ręcznej za nami. Frekwencja jak zwykle dopisała. Emocji nie zabrakło. Zaangażowaniem, poświęceniem, walką o każdy centymetr można by obdzielić kilka meczów PGNiG Superligi Mężczyzn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która oddaje atmosferę spotkania! Ale zacznijmy od początku?

Czytaj więcej...

Rusza SMS-owy system powiadomień o wydarzeniach w GOK!

smsOd dziś kultura w gminie Główczyce będzie jeszcze bliżej mieszkańców. Specjalnie dla Państwa, aby już nikt nie przegapił żadnego ciekawego wydarzenia w GOK-u uruchamiamy informacyjny serwis SMS-owy! Można z niego skorzystać zapisując się przez stronę internetową:

Zapisy do newslettera SMS

Po podaniu numeru telefonu należy wpisać specjalny kod, który zostanie wysłany z serwisu pod podany numer. I to wszystko ? od tej pory będą Państwo dostawać krótkie zapowiedzi o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach. Usługa jest dla odbiorcy całkowicie bezpłatna, więc zachęcamy do szybkiego skorzystania z naszego sms-owego mini-newslettera!

Czytaj więcej...

Idą zmiany - na lepsze!

gok2017 rok przywitaliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach nowymi planami. W ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Infrastruktura Bibliotek Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach otrzymał 1 100 000 zł. na realizację projektu "Z biblioteką w XXI wiek - modernizacja zespołu budynków Biblioteki Publicznej gminy Główczyce". Oznacza to dla nas nie tylko inwestycje i gruntowny remont zespołu budynków biblioteki w przeciągu najbliższych trzech lat, ale również nowoczesnie wyposażone pracownie multimedialne oraz poszerzenie księgozbioru biblioteki o wiele ciekawych nowości z rynku wydawniczego! 
Bardzo cieszymy się z nadchodzących zmian, które pozwolą mieszkańcom Główczyc i naszej gminy jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, jakie daje połączenie zamiłowania do literatury i nowoczesne technologie. 
Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zmiany rozpoczną się w pierwszej połowie 2017 roku. W ramach remontów powstanie łącznik pomiędzy budynkiem Biblioteki, a budynkiem administracyjnym, zostanie przebudowana scena, a na niej zamontowany sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy pozwalający na poszerzenie oferty kulturalnej. Cały budynek zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co pozwoli dotrzeć z ofertą do większej liczby odbiorców. 
Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące zmiany, a wszystkich ciekawych zapraszamy w odwiedziny do Główczyc jeszcze przed nadchodzącym remontem!

Beakdance'owe jasełka, czyli "Dzieciaki z dobrą nowiną"

IMG 5282 wynikW piątek 20 stycznia, po turnieju Breakdance Winter Contest 2017 ci mieszkańcy Główczyc, którzy nie bali się wyjść z domów w zimowy wieczór, mieli okazję zobaczyć niecodzienne połączenie awangardowej kultury ulicy z motywem jasełek, bliższym naszej tradycji kulturowej. Czarno Biała Strefa Tańca, czyli grupa teatralno-taneczna z Kętrzyna wystawiła jedną z najciekawszych adaptacji tego znanego tematu, jakie na deskach główczyckiej sceny miały miejsce. A scena ta niejedno pamięta!


Kętrzyńska grupa, opierając swój występ na zaczerpniętym z ludowej tradycji, motywie jasełek wzbogaciła ten temat w breakdance'ową oprawę taneczną towarzyszącą śpiewanym na żywo pastorałkom. Jasełkowe wątki narodzin Jezusa, wędrówki Józefa i Maryi, spisku Heroda i odwiedzin Trzech Króli w betlejemskim żłóbku, w takiej aranżacji zyskały zupełnie nowy wyraz. Łącząc tradycję i nowoczesność aktorzy osiągnęli cel, jakiemu od dawna służyło wystawianie jasełkowych przedstawień - zbilżenie historii dziejącej się przed dwoma tysiącami lat do czasów obecnych. Wybudowanie mostu między sferą wierzeń i sferą życia codziennego. Pokazanie zwycięstwa dobra nad złem w sposób przemawiający do współczesnego odbiorcy.

Czytaj więcej...

Breakdance Winter Contest 2017

IMG 4113 wynikW piątek 20 stycznia 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach został niepodzielnie oddany we władanie kultury breakdance. Na scenie i pod nią, na sali widowiskowej młodzi i trochę starsi uczestnicy Breakdance Winter Contest 2017 ćwiczyli i rywalizowali ze sobą w konkurencji łączącej poczucie rytmu, siłę mięśn z umiejętnością improwizacji na scenie. W kategoriach wiekowych do lat 11 lat, do 14 lat, oraz powyżej 14 lat, w duetach i solo walczyli o zwycięstwo bez wątpienia najlepsi adepci breakdance'u w Polsce. Każda kategoria dostarczała publiczności wiele emocji. Walki byly bardzo zacięte i widowiskowe, ponieważ każdy z uczestników chciał stanąć na podium. W kategorii do 11 lat najlepszy okazał się Bboy Borowik z Kętrzyna, w kategorii do 14 lat najlepsi okazali się Bboye Remek i Michał z Koszalina, natomiast zwycięstwo w kategorii najstarszej wywalczyli BBoy'e ze Słupska i Gdyni Bboy Korea i BBoy Lewy. Tego dnia Główczyce odwiedzili tancerze z najróżniejszych zakątków Polski: Kętrzyna, Rynu, Słupska, Trójmiasta, Krynicy Zdrój oraz Koszalina. W zawodach wzięło udział 60 uczestników, których umiejętności były nagradzane głośnymi brawami publiczności.Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaprosić uczestników turnieju do Główczyc, do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Pieszy rajd na orientację "Śladami Maczugi Stolema"

Sladami Maczugi Stolema 2015 21W sobotę 26 września odbył się rajd na orientację bazujący na wcześniejszych imprezach organizowanych tego typu w ramach cyklu Maczugi Stolema. Do wspólnej zabawy stanęło ponad 60 uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Główczycach, Zespołu Szkół w Stowięcinie, Gimnazjum w Główczycach oraz KW AMICUS. Uczestnicy podzieleni na 6 grup ruszyli w teren by odszukać 12 punktów ukrytych w terenie przez organizatorów.

Zobaczcie jak się bawiliśmy!

 

 

 

Czytaj więcej...

Aerobik i Zumba Fitness już od października!

areo plakat

Młodzież ze świetlic posprzątała zapomniane groby

Zapomniane cmentarze 1Dzieci i młodzież z gminy Główczyce odwiedzili zapomniane cmentarze, na których spoczywają dawni mieszkańcy naszych terenów - zapalili tam świeczkę i uprzątneli liście. Wybrali się również na cmentarze komunalne, gdzie objęli opieką pomniki zapomnianych zmarłych. W ten sposób w październiku 2014 roku odwiedzono około 20 cmentarzy i miejsc pamięci na terenie naszej gminy. Uczczono pamięć tych, o których nikt już nie pamięta.

Nasza akcja trwa już trzeci rok i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wsparciem, zarówno wśród opiekunów świetlic, jak i ich bywalców.

 

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Wirtualne muzeum-m

BIP


bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates