Zaczynamy Główczycką Majówkę!

Główczycka Majówka

Długi weekend majowy coraz bliżej!

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych wydarzeń, zarówno kulturalnych, jak i sportowych, na których nie może Was zabraknąć! Już teraz zaplanujcie sobie wypoczynek i weźcie udział w naszych działaniach :)

27 kwietnia (sobota) o godz. 10:00 zapraszamy na Charytatywny rajd rowerowy dla Dagmary, którego celem jest zebranie środków na rzecz chorej dziewczynki z naszej gminy. Startujemy spod GOKu i ruszamy w kierunku Izbicy, gdzie czekać będzie ognisko, kawa, herbata oraz pyszny poczęstunek. Będzie również możliwość wzięcia udziału w licytacji, z której wszystkie środki wesprą leczenie Dagmary.

• Tego samego dnia o godz. 16:00 zachęcamy do udziału w MUSICA SACRA - Ogólnopolskie tournée w kościele w Główczycach. Jest to seria koncertów poświęcona tematyce sakralnej. W trakcie koncertów usłyszeć będzie można solistów, którzy swoje doświadczenie zdobywali między innymi w: Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Ukrainie, czy Niemczech.

30 kwietnia (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się operetka Szalone lata 50-70 na WYNOS! Powiat Słupski. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata. Dodatkowo prezentowane utwory będą omawiane przez konferansjera wraz z ciekawostkami o ich autorach.

1 maja (środa) to dzień, w którym przygotowaliśmy coś dla miłośników długich spacerów w miłym towarzystwie. O godz. 9:00 wyruszymy spod hali sportowej na rajd pieszy do Kluk. Będzie to okazja do odwiedzenia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz do wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie plenerowej, jaką jest Czarne Wesele. Do rajdu można dołączyć także w Skórzynie o godz. 9:30.

2 maja (czwartek) zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty kulinarne, na których przygotują przepyszne ciasteczka! Start o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach.

3 maja (piątek) o godz. 17:00 rozpoczną się uroczyste Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury na program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Stowięcinie, a także występy sekcji wokalnej GOKu.

• Wieczorem zapraszamy na Nocny rajd z pochodniami na 3 Maja. Trasa liczy ok. 8-9 km. Na zakończenie oczywiście wspólne ognisko :) Zabierzcie ze sobą wygodne obuwie oraz dobry humor. Zbiórka o godz. 20:00 przy hali sportowej w Główczycach.

> Przypominamy też o konkursie fotograficznym „Gmina Główczyce w obiektywie”. Podczas spacerów warto uwiecznić piękno lokalnej przyrody, a najlepsze zdjęcia wysłać na gok.glowczyce@gmail.com do 10 maja. Wybrane fotografie trafią na baner przy wjeździe do Główczyc, a ich autorzy otrzymają nagrody. Pula nagród to aż 1000 zł! Regulamin oraz szczegół konkursu dostępne są na naszej stronie internetowej.

Wirtualne muzeum-m

BIP


Maczuga 2024 Baner mały mała rozdzielczość

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!

logoPMnO

 

Amicus-big

mak plus2

MATv Glow male

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje e-mail o najnowszych wydarzeniach w GOK-u
Free business joomla templates