Turnieje o Puchar Wójta Gminy Główczyce rozpoczęte!

{phocagallery view=category|categoryid=31|imageid=237|float=left}

Z początkiem grudnia zaincjowaliśmy zmagania VIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Główczyce, natomiast tydzień wcześniej rozpoczęły się analogiczne zmagania siatkarskie. W turnieju piłki nożnej po raz pierwszy możliwość startu uzyskali zawodnicy zrzeszeni w PZPN, co od razu wpłynęło na ilość zespołów zgłaszających akces do rozgrywek - w tym roku zgłosiło się ich aż dziesięć. W pierwszej kolejce strzeliły one aż 49 bramek.

W sobotę odbył się również jeden, zaległy mecz siatkarski między zespołami z Damnicy i Nauczycielami I LO. Emocji nie brakowało.

Siatkówka
W jedynym rozegranym 1 grudnia spotkaniu siatkarskim stanęły naprzeciw siebie zespoły z Damnicy oraz Nauczyciele I LO ze Słupska. Ekipa z Damnicy po dwóch minimalnych porażkach z pewnością liczła, że tym razem zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla zespołu ze Słupska był to inauguracyjny występ, w którym musiał pokazać pełnię swoich możliwości. Pierwsze dwa sety to zdecydowana dominacja Nauczycieli, którzy dwukrotnie nie pozwolili przeciwnikom zdobyć więcej niż 11 punktów. W trzecim secie, przy lekkiej przewadze zawodników ze Słupska oraz ogromnej determinacji zawodników Damnicy niespodziewanie zwyciężyli Ci drudzy. Czwarty set ułożył się jednak podobnie jak dwa pierwsze dając tym samym inauguracyjne zwycięstwo zawodnikom ze Słupska.
NAUCZYCIELE LO I - DAMNICA 3:1 (11:25, 11:25, 26:24, 17:25)

Piłka nożna
W spotkaniu otwierającym ligę zwycięstwo 5:3 odniósł Sokół Szczypkowice, który uporał się z zespołem RTS Główczyce. Chociaż przewaga w bramkach była niewielka, to jednak przyjezdny zespół po strzeleniu dwóch szybkich bramek w pierwszych minutach meczu do końca kontrolował wynik. Kibice zgromadzeni na hali podczas pojedynku Poloneza Bobrowniki z Gino Rossi byli świadkami festiwalu strzeleckiego drużyny ze Słupska. Już po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 9:0. Honorowa bramka dla Bobrownik w drugiej połowie nie zmieniła obrazu spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 13:1, z czego aż 7 trafień zaliczył Krzysztof Winiarski.

{phocagallery view=category|categoryid=31|imageid=239|float=left}

O godz. 17:00 na parkiecie pojawiły się zespoły Pająków Zgojewo i Błękitnych Główczyce. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie już w pierwszej połowie spotkania, kiedy to bramkarz Błękitnych aż 3 razy wyjmował piłkę z siatki. Druga połowa była już bardziej wyrównana a całe spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 6:3.

W kolejnym spotkaniu emocji nie brakowało od początku do końca a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie - grały przeciwko sobie zespoły z Damnicy i Pobłocia. Mimo iż drużyna z Pobłocia trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, zespół z Damnicy za każdym razem doprowadzał do wyrównania. W końcówce spotkania, mimo posiadania tylko jednego zawodnika rezerwy, to zespół z Damnicy zachował więcej sił i zdołał dołożyć do wyniku dwa decydujące trafienia, ustalając końcowy wynik na 6:4.

Na zakończenie sobotnich zmagań naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Kontumatu Szczypkowice i Katriny. Oba zespoły podczas spotkania zademonstrowały na czym polega piłkarskie prawo serii: Kontumat wygrywał 2:0 by po 30 minutach przegrywać spotkanie 2:4 i ostatecznie zremisować w samej końcówce 4:4. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania podział punktów nie krzywdzi żadnego zespołu.

Podsumowując, po pierwszej serii spotkań za zdecydowanego faworyta można uznać zespół Gino Rossi, który swoją konsekwencją a przede wszystkim skuteczną grą zachwycił kibiców oraz zaskoczył rywali. Jako ciekawostkę można podać fakt, że przedział wiekowy tego zespołu mieści sięw granicach 34-60 lat. Wszystkie zespoły prezentują bardzo zbliżony poziom, co może doprowadzić do bardzo ciekawej i zawziętej rywalizacji.

I kolejka - 1 grudnia 2012r.

15:00 Sokół Szczypkowice - RTS Sójcze Wzgórze 5:3 (3:1)
16:00 Polonez Bobrowniki - Gino Rossi 1:13 (0:9)
17:00 Pająki Zgojewo - Błękitni Główczyce 6:3 (3:0)
18:00 Jantaria Pobłocie - ZS Damnica 4:6 (3:3)
19:00 Katrina - Kontumat Szczypkowice 4:4 (1:2)

Zobacz stronę turnieju piłkarskiego

Tekst: Damian Roszkowski, zdjęcia: Paweł Żmuda

Wirtualne muzeum-m

BIP

bannery maczuga 2023 02

Rajd "Maczuga Stolema" zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację!